українська російська англійська
Микола Азаров окреслив плани розбудови інфраструктури столиці
27.03.2013 | 11:31
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров наголосив на необхідності продовження розбудови інфраструктури Києва. Снігова стихія виразно виявила ключові проблеми столиці: відсутність окружної дороги, нестача розв’язок, паркингів та мостів, а також недостатня матеріально-технічна база комунальних служб. Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів 27 березня.

 «Це ще раз підтвердило, що зусилля з будівництва транспортної інфраструктури, які Уряд разом з київською владою здійснював в останні роки (зауважте – лише останні роки за всі двадцять років незалежності!) – абсолютно правильні і виправдані. Ми будували транспортні розв’язки, лінії метрополітену,  розширювали дороги. У 2012 році столиця за допомоги Уряду отримала 500 нових тролейбусів і автобусів, нові вагони метро, 76 машин швидкої допомоги. Саме цю роботу треба посилювати і далі», - підкреслив Глава Уряду.

Він додав, що з ситуації, яка сталась у зв’язку з великими сніговими опадами 22-24 березня, потрібно зробити дуже серйозні висновки на майбутнє: «Як кадрові, організаційні, так і технічні».

За словами Миколи Азарова, на перше місце треба поставити будівництво сучасної окружної дороги, яка дозволить розвантажити Київ. «Але одразу треба усвідомити, що окружна – це принаймні ще два нових мости. Хто не розуміє, яке це масштабне завдання, хай згадає, що за тридцять років в Києві був збудований лише один міст через Дніпро. Важко, але цю проблему треба вирішувати», - зазначив він, додавши, що необхідно розробити нові логістичні схеми для в’їзду у Київ великогабаритного транспорту, який забезпечує доставку товарів першої необхідності та продуктів харчування для життєдіяльності багатомільйонного міста.

Крім того, наголосив Прем’єр-міністр, потрібно розвивати підземний громадський  транспорт, будувати тунельні розв’язки, а також переозброїти комунальні служби.

За його словами, необхідно придбати навантажувачі і необхідну «лінійку» вантажівок, а головне – дорожню мікротехніку, якої так бракує для прибирання дворів, проїздів, тротуарів. «Давайте вдумаємося, що приблизно на тисячу квадратних кілометрів території Києва, на яку впали 50 мільйонів тонн снігу, є лише 150 снігоприбиральних машин! Тобто, по 333 тисячі тонн снігу на одну машину! Ось який масштаб необхідного переозброєння комунальних служб», - зауважив Микола Азаров.

 

версія для друку