українська російська англійська
Микола Азаров наказав підготуватися до можливої екстремальної повені
27.03.2013 | 11:37
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 27 березня наказав всім відповідальним службам негайно підготуватися до можливого екстремального водопілля через рясні снігові опади.

«Сьогодні очевидно, що стихія, яка принесла небачену масу снігу, висуває особливі вимоги до підготовки до повені. Сніг скоро почне танути. Це – загроза великої повені і можливого затоплення населених пунктів. І цю загрозу необхідно завчасно мінімізувати», - наголосив Микола Азаров.

Він поставив завдання, щоб урядовий оперативний штаб під керівництвом Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула і регіональні оперативні штаби продовжили роботу аж до остаточного проходу весняної води. «Зараз роботу штабів треба зосередити на двох речах: максимально вивезти сніг з населених пунктів у безпечні місця і підготувати до негайного впровадження у потрібний момент заходи захисту населених пунктів від затоплення. Тобто, сконцентрувати у небезпечних місцях матеріали для створення водозахисних бар'єрів, зробити запаси продовольства і медикаментів, підготувати рятувальну та аварійну техніку і пальне для роботи в умовах затоплення, забезпечити – з запасом – життєдіяльність лікарень. Якщо потрібно – заздалегідь наблизити до районів ризику сили і засоби з тих регіонів, яким затоплення не загрожує», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр повідомив, що на своєму засіданні Уряд розгляне доповідь голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських щодо стану справ з підготовкою до повені: «У першу чергу ми маємо почути чіткі відповіді: як виконуються доручення Президента України, який недавно присвятив цій проблемі спеціальну нараду. Як виконуються доручення Уряду».

Микола Азаров нагадав, що протягом останнього місяця Уряд щотижня  розглядав інформацію Держслужби з надзвичайних ситуацій про те, як відбувається підготовка до повені. Однак, відзначив Прем’єр-міністр, сьогодні треба визначитись, які додаткові заходи необхідно вжити в ситуації, яка склалась: «Рахунок іде на години. Повінь ми повинні зустріти з готовими регламентами дій всіх служб, адекватними реальній ситуації».

За його словами, водозливи та дренажні системи до 5 квітня мають бути повністю очищенні від усього, що може заважати сходу води; місця, які може підтопити вода – максимально захищені.

Микола Азаров також доручив Міненерговугілля, Мінрегіону, Держводагентству забезпечити безперебійну роботу аварійно-захисних комплексів і експлуатаційну надійність гідротехнічних споруд  та  насосних станцій. «Я вимагаю граничної відповідальності та вимогливості керівників у цих питаннях», - сказав він.

 

версія для друку