українська російська англійська
Регламент засідань Уряду ніхто не має права порушувати
27.03.2013 | 15:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Сьогодні деякі народні депутати України від опозиційних фракцій намагалися зірвати засідання Кабінету Міністрів України.

Зазначимо, що засідання Уряду відбуваються відповідно до Регламенту КМУ, згідно з яким, зокрема, і народні депутати можуть брати в них участь. Передбачено відповідний порядок. Так, «питання участі народних депутатів України у засіданні Кабінету Міністрів вирішується за погодженням з Прем’єр-міністром на підставі повідомлення за особистим підписом народного депутата України або голови депутатської фракції, групи, що надійшло до дня проведення засідання (але не пізніше ніж за 24 години до його проведення)». Ці та інші вимоги не носять заборонний характер, а покликані упорядкувати співпрацю урядовців з парламентарями під час засідань Уряду, зробити її більш ефективною.

Відповідно до Регламенту, «якщо у члена Кабінету Міністрів, іншого учасника засідання за результатами вивчення поданих для розгляду матеріалів виникли принципові зауваження і пропозиції до проекту акта, вони подаються у письмовій формі членам Кабінету Міністрів та іншим учасникам засідання під час обговорення».

На жаль, один з народних депутатів вдався до порушення Регламенту. Попри встановлені норми, він в обурливій формі  намагався завадити розгляду питань порядку денного. І це в той час, як слухалася доповідь про надзвичайну ситуацію в Україні, пов‘язану з негодою. Замість сприяння конструктивній роботі, розгляду зазначеного питання та ухваленню Урядом необхідних рішень,  парламентар намагався використати «гарячу» тему для самопіару. Жодних конструктивних пропозицій не пролунало.

Глава Уряду був змушений вжити заходів до відновлення порядку на засіданні.

Прикро, що це не перша спроба народних депутатів зірвати засідання Уряду виключно з метою популістських заяв. Кабінет Міністрів рішуче засуджує такі спроби і  запевняє, що вони не досягнуть мети. Уряд буде працювати стабільно, відповідно до законодавства і регламенту.

Діячі з «Удару» намагаються виправдовуватися, що вони ніби вносили пропозиції створити якийсь антикризовий штаб. До їх відома, Уряд створив Оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади для оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з несприятливими погодними умовами, ще кілька місяців тому, і саме цей штаб організував роботу з подолання наслідків стихії, про масштаби якої дилетанти навіть гадки не мають. Тож їм не треба добиватися у відчинені двері, а варто зайнятися своїми прямими обов’язкамизаконотворчістю. До чого Уряд постійно їх закликає. А виконавча влада робила і буде робити свою справу і ніхто не повинен в неї втручатися.

Уряд завжди виступає за ефективну співпрацю з Верховною Радою України. Але така взаємодія має носити конструктивний характер, сприяти консолідації зусиль всіх гілок влади для покращення життя людей.

версія для друку