українська російська англійська
Р. Богатирьова: Саме місцева влада зобов'язана подбати, щоб жителі не відчували дефіциту медобслуговування
27.03.2013 | 16:54
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Саме місцева влада зобов'язана подбати про те, щоб жителі сіл та міст, в яких закриваються ФАПи, не відчували дефіциту медичного обслуговування. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова під час брифінгу в Будинку Уряду 27 березня, де йшлося про реформування системи медицини.

«Новостворені сільські амбулаторії повинні в першу чергу оснащуватися обладнанням та укомплектовуватися сімейними лікарями, мають бути організовані додаткові транспортні маршрути до стаціонарів та спеціалізованих лікарів», - зазначила Раїса Богатирьова.

За словами Раїси Богатирьової, там, де цього не відбувається,  виникає невдоволення людей. Але там, де місцевою владою все це враховано, пацієнти вітають реорганізацію.

Міністр також поінформувала, що центри первинної медико-санітарної допомоги в «пілотних» регіонах отримали велику підтримку держави - близько 300 мільйонів гривень. Ці гроші пішли на створення в них сучасних умов надання медичної допомоги.

У пілотних регіонах намагаються вирішувати проблеми, які  виникають в процесі реформування. Зокрема, відкривають медико-соціальні заклади для найбідніших людей, що потребують догляду в селах і районах;  створюють станції базування «швидкої» та закуповують автомобілі для того, аби транспортувати екстрених хворих до більш віддалених стаціонарів. Також  впроваджують додаткові транспортні маршрути до лікарень вторинної допомоги. Окрім цього, підвищують замовлення на студентів зі спеціалізації «сімейна медицина» тощо.

Водночас Раїса Богатирьова наголосила, що на реалізацію цих заходів, а також на поширення відповідного досвіду на інші регіони потрібні кошти і час, а також наполегливість у виконанні намічених планів.

версія для друку