українська російська англійська
Держкомтелерадіо затвердив новий статут ТРК "Культура"
27.03.2013 | 17:15
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо України своїм наказом затвердив новий статут державної телерадіокомпанії «Культура». Метою діяльності ТРК є всебічне висвітлення здобутків вітчизняної культури, мистецтва та літератури, їх популяризація тощо.

Компанія веде інформаційну, творчо-виробничу і фінансово-господарську діяльність та має переважне право на використання державної теле- і радіомереж на території України.

Фірмовим знаком телерадіокомпанії є графічне зображення золотої скіфської пекторалі.

Як йдеться в статуті, телерадіокомпанія є юридичною особою, заснованою на державній власності та підпорядкованою Держкомтелерадіо.

ТРК повинна системно забезпечувати безперервне виробництво та показ програм, фільмів, вистав та серіалів усіх видів і жанрів, що відповідають її концепції. Творчий колектив «Культури» створюватиме та розповсюджуватиме культурно-освітні, художні, навчальні, розважальні, спортивні програми, а також передачі для дітей та юнацтва.

«Культура» фінансується за рахунок держбюджету, а також коштів, які надходять безоплатно у вигляді допомоги, добровільних пожертвувань, інших надходжень, що не заборонені законодавством України. ТРК може виробляти і тиражувати свої програми на різноманітних носіях інформації, надавати консультативну допомогу, займатися видавничою діяльністю тощо. У той же час, згідно із статутом, «Культура» не ставить за мету одержання прибутку. Її майно є державною власністю і закріплюється за компанією на правах оперативного управління.

Управління компанією здійснює генеральний директор, кандидатура якого погоджується із Комітетом. З метою дотримання прописаних принципів роботи і завдань «Культури» у рамках компанії функціонуватиме дорадчий орган - Програмна рада, до складу якої ввійдуть керівники телерадіокомпанії, провідні спеціалісти.

За дотриманням статуту, прав журналістів, технічних працівників слідкуватиме редакційна рада ТРК. Половина її складу обиратиметься безпосередньо творчим колективом, а інша частина – затверджуватиметься Держкомтелерадіо.

Детальніше із статутом державної телерадіокомпанії «Культура» можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо у рубриці «Законодавча база» (підрубрика «Нормативні акти Держкомтелерадіо України») за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=94566 .

 

 

версія для друку