українська російська англійська
Держслужба соцзахворювань запроваджує "Електронну приймальню для пацієнтів"
27.03.2013 | 17:45
Прес-служба ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Держслужба України соцзахворювань запроваджує на своєму сайті «Електронну приймальню для пацієнтів». Новий інтерактивний сервіс націлений на виявлення порушень пов’язаних із неотриманням хворими антиретровісних чи протитуберкульозних препаратів та іншими порушеннями, які мали місце в процесі лікування. Про це заявила Голова Держслужби України Тетяна Александріна.

«На сьогодні всі регіони України в повному обсязі забезпечені як антиретровірусними, так протитуберкульозними препаратами. Централізована закупівля здійснювалася на основі прогнозованих потреб областей, тому випадки неотримання пацієнтами необхідних ліків просто недопустимі. Саме тому Держслужба України соцзахворювань пропонує пацієнтам, яким відмовлено у лікуванні скористатися нашою «Електронною приймальнею для пацієнтів». Ця опція не лише допоможе нам здійснити контроль за раціональним використанням, а й виявити інші проблемні питання на місцях», - зазначає Т.Александріна.

Інформація, яка надходитиме до електронної приймальні, в частині персональних даних не підлягатиме розголошенню і має на меті, насамперед, захист їхніх інтересів. На основі узагальнених даних буде визначений показник доступності до лікування в кожному регіоні, кожного медичного закладу, який надає спеціалізовану допомогу ВІЛ-інфікованих та хворим на туберкульоз.

Довідково

На сьогодні в Україні сформовано запас як протитуберкульозних, так антиретровірсних препаратів. Протягом останніх 2-х років було забезпечено економію бюджетних коштів близько 50 млн. грн. при закупівлі протитуберкульозних препаратів і виробів медичного призначення. На зекономлені кошти, наприклад, вперше вдалося забезпечити 100% потребу в препаратах за основними схемами лікування мультирезистентного туберкульозу. Оптимізація номенклатури закупівель, разом зі зниженням рівня цін, дозволили більш ніж в 2 рази збільшити охоплення лікуванням хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ).

За два останніх роки досягнуто суттєвої економії бюджетних коштів при здійсненні державних закупівель антиретровірусних препаратів і виробів медичного призначення – близко 45 млн. грн., що дозволило збільшити кількість пацієнтів, охоплених лікуванням. Зокрема, у 2012 році економія бюджетних коштів при здійсненні закупівель склала близько 22 млн. грн. Забезпечено посхемний розрахунок потреби регіонів у АРВ-препаратах, збільшено схеми лікування, усунено дороговартісне лікування та закуплено оригінальні, якісні препарати.

 

версія для друку