українська російська англійська
Михайло Болотських доповів Уряду про готовність рятувальних підрозділів до весняного водопілля
27.03.2013 | 17:10
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

27 березня під час засідання Кабінету Міністрів України Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських доповів Уряду про стан ліквідації наслідків складних погодних умов в окремих областях України та готовність рятувальних підрозділів до весняного водопілля.

«Завершені основні заходи щодо реагування на надзвичайну ситуацію, що була викликана погіршенням погодних умов. І сьогодні ми вже можемо підбити певні підсумки й оцінити масштаби стихійного лиха», – відзначив Голова Державної служби.

Як зазначив М. Болотських, особливо постраждали від негоди 12 областей: Львівська, Тернопільська, Волинська, Київська, Чернівецька, Хмельницька, Рівненська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Житомирська, Івано-Франківська та місто Київ. Але на підставі прогнозу Гідрометеоцентру, який завчасно повідомив про істотне ускладнення погодних умов 22-24 березня, були вжиті необхідні превентивні заходи. За відпрацьованою Державною службою схемою, в місця очікуваних ускладнень завчасно була передислокована важка техніка ДСНС, виставлені на чергування автомобільні тягачі підвищеної прохідності, розгорнуті пункти обігріву у місцях прогнозованого утворення транспортних заторів на автодорогах державного значення та на гірських перевалах Карпат. Завчасно вжиті заходи дозволили уникнути випадків загибелі чи обмороження людей.

«Серед причин, які обумовили складну ситуацію на вулицях міста Києва є як об’єктивні, так і суб’єктивні. До об’єктивних факторів можна віднести: значну кількість опадів (понад 40 млн. тонн снігу); значну кількість особистого транспорту киян; значну кількість транзитного транспорту; постійні затори на міських дорогах напередодні вихідних, навіть у нормальну погоду. До суб’єктивних: несвоєчасне прийняття рішення про обмеження в’їзду до міста крупногабаритних транзитних транспортних засобів; не завжди ефективне регулювання потоку транспортних засобів; відсутність у місцях в’їзду до Києва майданчиків для тимчасового перебування транспорту; ускладнення роботи снігоприбиральної техніки через безсистемно припарковані автомобілі на вулицях міста, а також недостатня кількість снігоприбиральної техніки», – наголосив Михайло Болотських.

Другим нагальним питанням, яке розглядалося на засідання Кабінету Міністрів України, було питання готовності до весняного паводку. Державна служба України з надзвичайних ситуацій разом із центральними та місцевими органами влади здійснює у цілодобовому режимі моніторинг паводкової ситуації та вживає всіх заходів щодо забезпечення готовності особового складу, техніки та оснащення до виконання завдань з безпечного пропуску повені та сходження криги.

«Значне загострення ситуації, досягнення небезпечних і дуже небезпечних відміток підтоплення територій з великою імовірністю очікуються в одинадцяти областях і м. Києві, зокрема у: Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській та Одеській областях», – підкреслив Голова Державної служби.

Як зазначив Михайло Болотських, важливою складовою безпечного пропуску повені і сходження криги в даній ситуації є збалансоване штучне регулювання рівнів води у водосховищах Дніпровського каскаду.

«Підготовка органів управління і формування угруповання сил здійснюється відповідно до затвердженого Плану, яким передбачено порядок дій органів управління і сил при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій на основних водних басейнах України. Але особливо важливою складовою оцінки загроз і стану готовності до пропуску повені є комплексна оцінка гідрологічної ситуації, готовності органів влади, стану систем відведення поверхневих стічних вод, зливової каналізації, дренажних і меліоративних систем міст, гідротехнічних споруд, що забезпечують безпечний пропуск повені і захист населених пунктів від шкідливої дії води. Також особливу увагу слід звернути на ситуацію у Житомирській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій та Одеській областях», – сказав Голова ДСНС

При цьому, як наголосив Михайло Болотських, для стабілізації ситуації та якнайшвидшого приведення об’єктів та територій в стан готовності до пропуску повені потрібно прийняти рішення щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності заступників голів обласних державних адміністрацій вищезазначених областей, до повноважень яких відповідно до розподілу обов’язків, відноситься контроль за виконанням протипаводкових заходів і захисту населення і територій від шкідливої дії води, а також вжити заходів дисциплінарного впливу стосовно голів райдержадміністрацій відповідних районів цих областей.

 

версія для друку