українська російська англійська
Парламент АРК прийняв Програму з протидії туберкульозу в Криму
28.03.2013 | 10:30
Рада міністрів АРК

Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла Програму з протидії туберкульозу в АРК на 2013-2016 роки. Відповідну постанову підтримали 77 депутатів на черговому пленарному засіданні парламенту автономії 27 березня.

Вказаний проект розроблено відповідно до Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми з протидії захворюванню туберкульозом на 2012-2016 роки», доручення Президента України з метою зменшення рівня інвалідності і смертності населення від туберкульозу.

З бюджетів усіх рівнів на фінансування заходів програми потрібно більше 39 млн. грн., у тому числі з республіканського бюджету — понад 21 млн. грн., на 2013 рік — 6,8 млн. грн.

У програмі передбачений комплекс заходів з профілактики, діагностики і лікування туберкульозу. Головна мета — покращення епідеміологічної ситуації, зменшення загальної кількості хворих туберкульозом, зниження захворюваності і смертності від туберкульозу, від коінфекції ТБ/ВІЛ, зниження темпів поширення мультірезистентного туберкульозу.

Регіональна програма передбачає забезпечення доступу для кримчан сучасних і ефективних методів виявлення та діагностики туберкульозу; безперебійне забезпечення установ охорони здоров'я витратними матеріалами і лікарськими засобами; 100% госпіталізацію хворих заразними формами туберкульозу для ізоляції; підтримку системи раннього виявлення і профілактики туберкульозу у дітей; підвищення рівня інформованості населення з питань профілактики туберкульозу тощо.

Для досягнення вказаних цілей необхідно забезпечити загальний і рівний доступ населення до якісних послуг з профілактики, діагностики і лікування туберкульозу.

Згідно з документом, Раді міністрів Криму доручено при внесенні змін до республіканського бюджету цього року і при формуванні проектів бюджету АРК на 2014-2016 роки передбачати кошти на виконання заходів програми.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити і затвердити регіональні заходи з виконання вказаної програми на аналогічний період і при формуванні проектів місцевих бюджетів на 2014-2016 роки щорічно передбачати кошти на ці заходи.

 

версія для друку