українська російська англійська
На Черкащині розвивають туризм - розроблено комплекс заходів з відновлення архітектурних пам'яток
28.03.2013 | 11:04
ЧЕРКАСЬКА ОДА

Під час засідання колегії управління культури Черкаської облдержадміністрації, що відбулася днями, з доповіддю виступила начальник управління культури Наталія Джура. За її словами, на теренах Черкащини зосереджено найважливіші об’єкти культурної спадщини держави, що є основним чинником в реалізації обласної програми розвитку туризму на 2012-2020 роки: «На території Черкаської області знаходяться 7169 пам’яток, 1552 – пам’ятки історії, 184 – архітектурні пам’ятки, 173 пам’ятки монументального мистецтва. Статус національних, із зазначеної кількості, мають 93 пам’ятки, – зазначила Наталія Григорівна. – Місця найбільшої концентрації пам’яток історії та архітектури об’єднано в заповідники. Зокрема, в області нараховується 8 заповідників із 52, які налічуються в державі. Крім того, до послуг туристів діють 54 музеї, до складу яких входять 34 відділи та філіали державної форми власності».

У ході виступу Наталія Джура повідомила, що для сталого розвитку туристичної галузі управлінням культури прийнято та здійснено ряд заходів із реалізації обласної програми розвитку туризму на 2012- 2020 роки. А саме, розроблено: комплекс заходів із реставрації та відновлення пам’яток (наразі здійснюється реставрація Корсунь-Шевченківського заповідника, приміщення обласного краєзнавчого музею); ескіз Тарасової церкви біля підніжжя Тарасової гори, проект реставрації і реконструкції об'єктів і будівництва музею поселення мисливців на мамонтів, с. Межиріч Канівського району, тематико-експозиційний план та проектно-кошторисну документацію музею видатного українського філософа П.Д. Юркевича в селі Ліпляве Канівського району.

«Також подано пропозиції створити в Каневі, на базі Канівського училища культури і мистецтв, гуманітарний вуз – як філію Уманського педагогічного університету, із збереженням профілю, в якому передбачається відкриття факультету з підготовки фахівців туристичної галузі. Передбачено здійснити ремонт  пам’ятників, обелісків Корсунь-Шевченківського кільця, а до 70-річчя переможної Корсунь-Шевченківської битви планується спорудження комплексу Пагорба Слави в центрі міста, – наголосила начальник управління. – Ряд завдань вже виконано, а саме: відновлено родинну церкву Симиренків та сімейне кладовище в селищі Мліїв Городищенського району. Розроблено тематико-експозиційний план залу сучасних досягнень Інституту садівництва».

За словами Наталії Джури, управління вже готує ряд заходів із нагоди відзначення 200-річчя Тараса Шевченка, зокрема, проведення міжнародних фестивалів: хорового співу, кобзарського мистецтва у м. Каневі влітку 2013 року.

версія для друку