українська російська англійська
Держкомтелерадіо узагальнив інформацію щодо кількості кіосків з продажу друкованих ЗМІ
28.03.2013 | 12:44
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо узагальнив інформацію, надану облдержадміністраціями, щодо виконання урядового розпорядження, яким визначено нормативи мінімального забезпечення сіл, селищ та міст кіосками з продажу преси.

Нагадаємо, що в селах та селищах із загальною чисельністю населення до 5 тисяч людей має працювати мінімум один кіоск з продажу друкованих ЗМІ. В селах та селищах, де проживає більш як 5 тисяч мешканців – 2 кіоски. А ось у містах унормована кількість складає мінімум 4 кіоски на кожні 20 тисяч населення.

За даними ОДА, станом на кінець березня цього року в Україні загалом налічується 7 622 кіоски з продажу друкованих ЗМІ.

Найкраща ситуація щодо забезпечення читачів пресою спостерігається у містах з населенням понад 20 тисяч жителів. Там кількість кіосків відповідає нормативу, а в більшості випадків навіть перевершує його.

Приміром, в Автономній Республіці Крим у містах з населенням понад 20 тисяч жителів за нормативом має бути відкрито 20 кіосків, а  фактично їх налічується у чотири рази більше – 80, у Дніпропетровській області замість 100 кіосків за нормативом працює 431; у Закарпатській області замість 20 кіосків - 65 і т.д.

Найгірша ситуація щодо забезпечення читачів пресою спостерігається в селах і селищах, де мешкає менш 5 тисяч жителів. Там кількість кіосків значно менша норми, або їх зовсім нема, як, приміром, у Вінницькій, Івано-Франківській, Сумській, Харківській та Чернівецькій областях.

Детальніше з інформацію щодо кількості кіосків з продажу преси відповідно до розпорядження Кабінет Міністрів України від 23.09.09 № 1140-р  «Про нормативи мінімального забезпечення сіл, селищ та міст кіосками з продажу друкованих засобів масової інформації (преси)» можна ознайомитися на веб-сайті Держкомтелерадіо за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=100454&cat_id=85717

 

версія для друку