українська російська англійська
Микола Азаров: Україна розпочала імпорт газу через Угорщину
28.03.2013 | 13:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна розпочала імпорт газу з Європи через Угорщину. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на спільній з Прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном прес-конференції.

«Мені надзвичайно приємно вам повідомити, що сьогодні, і це знаменна подія, українсько-угорський кордон перетнула перша молекула газу за реверсним напрямком. Це без перебільшення надзвичайно велика подія, і вона означає прорив у напрямку енергетичної незалежності України», - зазначив Микола Азаров.

Водночас  Глава українського Уряду особисто подякував своєму колезі за принциповий підхід, який дозволив завершити ці переговори і розпочати імпорт європейського газу до України через територію Угорщини.

«Зараз Україна отримала можливість імпортувати значну кількість газу – це дуже важлива подія в історії наших двосторонніх відносин», - сказав Прем’єр-міністр України.

Під час переговорів прем’єр-міністрів Микола Азаров повідомив, що існуючі можливості дозволяють імпортувати 2 млрд. кубометрів у рік, але за розрахунками експертів ці потужності можна збільшити у п’ять разів – до 10 млрд. кубометрів.

Водночас сторони домовилися про розробку ще кількох напрямків транспортування вуглеводнів.

 

версія для друку