українська російська англійська
Міжнародна літня школа з інтелектуальної власності проходитиме в Одесі
28.03.2013 | 13:54
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Цьогоріч в Одесі відбудеться п’ята Міжнародна літня школа з інтелектуальної власності – двотижневий курс інтенсивного навчання за програмою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), штаб-квартира якої – в Женеві. Місією школи є надання можливості всім зацікавленим поглибити свої знання у сфері інтелектуальної власності (ІВ), дати їй оцінку як інструменту економічного, соціального, культурного й технологічного розвитку, показати роль ВОІВ в глобальному адмініструванні ІВ. Співорганізаторами Літньої школи з ІВ в Україні є Державна служба інтелектуальній власності України (Державна служба), державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») та Національний університет «Одеська юридична академія» (НУОЮА). Саме остання стане традиційним майданчиком для проведення школи.

Слід зазначити, що ВОІВ довірила проведення спеціалізованих літніх шкіл лише вісьмом країнам у світі: Україні, Швейцарії, Хорватії, Мексиці, Південній Кореї, США, Південній Африці та Росії. За чотири роки випускниками школи стали 120 осіб з 22 країн світу. На думку багатьох міжнародних та українських експертів, літні школи з інтелектуальної власності в Україні показали себе як ефективний інструмент у підготовці висококласних фахівців.

Міжнародна літня школа з ІВ – це двотижневе інтенсивне навчання за програмою, розробленою ВОІВ, яка охоплює базові аспекти інтелектуальної власності й міжнародний досвід у сфері захисту прав у цій галузі. Мета школи – дати її учасникам системні уявлення про сферу правової охорони, захисту й управління інтелектуальною власністю. Програма школи розрахована на студентів випускних курсів, викладачів і молодих професіоналів, досвід яких не перевищує п'яти років у сфері інтелектуальної власності. Мовою навчання в літній школі є англійська, що дозволяє запросити у якості викладачів як вітчизняних фахівців, так і провідних міжнародних експертів. Також це надає можливість брати участь у заході студентам з різних куточків світу. Цього року, як очікується, в роботі школи разом з українськими студентами візьмуть участь студенти з Італії, Франції, Португалії, Перу, Індії, Азербайджану, Ірану, Болгарії, Польщі, Туреччини й інших країн.

Для української літньої школи ВОІВ розроблено унікальну освітню програму з усіх аспектів інтелектуальної власності: розвитку національної стратегії ІВ, міжнародного регулювання патентних відносин і авторського права, ролі інтелектуальної власності в охороні здоров'я, творчих та інших індустріях. Цього року проводитимуться практичні заняття з проблематики географічних найменувань у просуванні національних продуктів, охорони рослин, передачі технологій і їх ліцензування, з питань доменних імен і зловживання правами ІВ в мережі Інтернет, а також з інших актуальних тем. Випускники літньої школи отримають нові знання в галузі інтелектуальної власності, сертифікат міжнародного зразка, матимуть можливість стати членами Міжнародної Асоціації випускників Академії ВОІВ.

Специфікою для літніх шкіл ВОІВ є різноманітні форми навчання – семінари та лекції, круглі столи, ділові ігри для оволодіння новим інструментарієм ВОІВ. Учасникам школи також буде запропонована цікава культурна програма, адже Одеса  – унікальне місто, яке славиться своїми історичними й культурними традиціями та повною мірою відповідає інтернаціональній атмосфері літньої школи.

За словами директора ДП «УІПВ» Елеонори Мельник – одного із співорганізаторів заходу в Україні – кількість охочих учитися в Україні дуже велика й значно перевищує кількість місць. Минулого року на 30 місць було 65 бажаючих, тому на етапі подання заявок Академією ВОІВ здійснюється відбір. Заявки прийматимуться до 15 квітня, після чого учасникам обов’язково повідомлять про результати конкурсу. З усіма умовами участі в роботі літньої школи можна ознайомитися як на веб-ресурсах ВОІВ, так і на офіційному веб-порталі Державної служби (sips.gov.ua). До речі, Державна служба зараз також проводить відбір викладачів для літньої школи з-поміж українських фахівців. Участь у роботі школи – почесна місія та неоціненний досвід, тож бажаючі запрошуються спробувати свої сили в цікавому й престижному міжнародному заході.

версія для друку