українська російська англійська
У Запорізькій області цьогоріч планують здати дев'ять будинків доступного житла
28.03.2013 | 15:40
Запорізька ОДА

У Запорізькій області цього року планується здати дев’ять будинків доступного житла. Про це повідомив перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віктор Ємельяненко під час наради з питань житлового будівництва в області, в якій взяла участь заступник голови правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Ельвіра Левченко.

Нині на території області діють три житлові програми: Державна програма будівництва (придбання) доступного житла з використанням механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів (соціальна ініціатива Президента України), регіональна програма будівництва (придбання) доступного житла в Запорізькій області на 2010-2017 роки та обласна програма «Молодій запорізькій родині – доступне житло» на 2013-2017 роки.

«Протягом минулого року в рамках реалізації цих програм була придбана 31 квартира. Три з них – за регіональною програмою будівництва (придбання) житла на 2010-2017 роки. Інші 28 квартир – у рамках реалізації державної програми здешевлення вартості іпотечних кредитів, на які з держбюджету було виділено 5,4 млн. грн. Крім того, з обласного бюджету надано цільову фінансову підтримку громадянам на перший внесок у сумі 456,7 тис. грн. на придбання 22 із 28 квартир», - повідомив Віктор Ємельяненко.

На сьогодні в області нараховується 86 недобудованих житлових будинків, або тих, які потребують перепрофілювання. Цього року планується здати в експлуатацію дев’ять житлових будинків, з них п’ять знаходяться в Запоріжжі, по одному – в Енергодарі, Мелітополі, Гуляйполі та Михайлівці.

Станом на сьогодні у програмі іпотечного кредитування беруть участь 11 об’єктів житлового будівництва  (сім з них – у Запоріжжі, по одному – в Гуляйполі, Василівці, Мелітополі та Михайлівці), ще п’ять об’єктів передано на затвердження до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За підсумками наради Віктор Ємельяненко доручив департаменту житлово-комунального господарства ОДА провести роботу з забудовниками щодо надання переліку вільних квартир у житлових будинках, які беруть участь у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів, та вжити заходи щодо залучення забудовників до участі в регіональних програмах житлового будівництва області.

 

 

 

версія для друку