українська російська англійська
Співпраці України з Інтерполом виповнилося 20 років
28.03.2013 | 16:00
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

На сьогоднішній день у базі Генерального секретаріату Інтерполу зберігається інформація про близько 40 мільйонів викрадених документів. Наша держава оголосила в міжнародний розшук майже 900 осіб, а також 173 об’єкти, які є предметами культурної спадщини або творами мистецтва.

Про це на прес-конференції, присвяченій 20-річчю вступу нашої держави до Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол, заявив керівник Національного центрального бюро Інтерполу в Україні Василь Неволя.

За його словами, 25 березня 1993 року у зв’язку зі вступом до Інтерполу рішенням Уряду в Міністерстві внутрішніх справ було створене Національне центральне бюро (НЦБ) Інтерполу. Сьогодні учасниками другої за кількістю членів після ООН міжнародної організації є 190 держав світу.

Упродовж двох десятків років з моменту створення Національного центрального бюро воно стало високотехнологічним підрозділом, здатним забезпечувати обмін оперативною інформацією поліцейського спрямування у цілодобовому режимі.

На сьогоднішній день у базі Генерального секретаріату Інтерполу зберігається інформація про близько 40 мільйонів викрадених документів. Наша держава здійснює розшук 878 осіб каналами Інтерполу. Крім того, в розшук оголошено 173 об’єкти, які є предметами культурної спадщини або творами мистецтва.

Завдяки тісній поліцейській співпраці лише впродовж минулого року за безпосередньої участі Укрбюро Інтерполу було встановлено місцезнаходження 223 осіб, які розшукувались за вчинення злочинів. 166 з них розшукувалися правоохоронними органами України і були встановлені за кордоном, а 57 осіб, які розшукувались правоохоронними органами зарубіжних держав – встановлені на території України.

Василь Неволя також зазначив, що впродовж 2012 року було здійснено процедуру екстрадиції 60 осіб, які розшукувались за вчинення злочинів. З них 43 особи було екстрадовано до України і 17 осіб – за кордон.

Керівник НЦБ відповів на запитання журналістів стосовно порядку оголошення в розшук, затримання та подальшої  екстрадиції в Україну або до країн проживання тих осіб, встановлення місцезнаходження яких здійснюється каналами Інтерполу.

Він також поінформував учасників прес-конференції про ті заходи, що їх вживають працівники підрозділу, аби захистити права українських громадян за кордоном. Зокрема, йдеться про оперативну перевірку баз даних у разі помилкового затримання наших співвітчизників.

«У нас черговий працює в цілодобовому режимі. Ми намагаємося максимально оперативно на всі питання реагувати», – підкреслив Василь Неволя.

 

версія для друку