українська російська англійська
Ще 100 дніпропетровчан знайшли свої родини
28.03.2013 | 17:10
Дніпропетровська ОДА

Протягом двох місяців 2013 року створено 7 дитячих будинків сімейного типу і 21 прийомну сім’ю. А це значить, що ще 100 дітей знайшли нову люблячу родину. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час Всеукраїнської наради, присвяченої реалізації соціальних ініціатив Президента України у сфері захисту прав дітей. Нарада пройшла під головуванням Міністра соціальної політики України Наталії Королевської та за участі уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка. Також у нараді взяли участь близько 300 осіб: заступники голів облдержадміністрацій, начальники обласних служб у справах сім’ї та молоді, директори обласних центрів соціальних служб у справах сім’ї та молоді з усієї України.

На Дніпропетровщині започаткована система європейських стандартів захисту прав дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для цього в області у рамках регіонального проекту «Родина для дитини» реалізується комплекс заходів щодо розвитку сімейних форм виховання та усиновлення.

«Ми повинні відходити від радянського інтернатного підходу до виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Весь цивілізований світ відмовляється від нього, так як цей підхід травмує дитину. Нашим важливим завданням є впровадження системи центрів, що надають сімейно орієнтовані соціальні послуги. Таке завдання ставить наш Президент Віктор Федорович Янукович у соціальних ініціативах «Діти – майбутнє України», - сказала Наталія Королевська.

У Дніпропетровській області вже створено 109 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) і 368 прийомних сімей. А це значить, що 1 тисяча 397 дітей знайшли своїх нових батьків. Тільки у 2012 році створено 43 дитячі будинки сімейного типу та 112 прийомних сімей, у яких виховуються 428 дітей.

«Наш Президент Віктор Федорович Янукович визначив чітку мету - забезпечити право для кожної дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні. Дніпропетровщина ефективно вирішує це питання. Цього року стоїть завдання – скоротити кількість дітей, що перебувають в інтернатах, з 1070 до 500. Це вже фактично фінішна пряма», - сказав Дмитро Колєсніков.

Протягом двох місяців 2013 року створено 7 дитячих будинків сімейного типу і 21 прийомну сім’ю. Тобто ще 100 дітей знайшли нову люблячу родину. Зокрема, сьогодні Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко та представники благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» відкрили ще один дитячий будинок сімейного типу.

«Для того, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківської піклування, якомога швидше знайшли свою родину, в регіоні ведеться активна робота щодо підготовки кандидатів в усиновлювачі, батьки-вихователі. Створено тренінговий центр, який готує їх до спільного життя з дітьми», - сказав Дмитро Колєсніков.

Він підкреслив, що за два роки в таких центрах пройшли навчання 340 кандидатів в опікуни й піклувальники та 428 кандидатів у прийомні батьки й батьки-вихователі. Підвищили кваліфікацію більше 440 прийомних батьків та батьків-вихователів. Зокрема, під час реалізації проекту з державних закладів усиновлено та влаштовано до сімейних форм виховання 926 дітей.

На Дніпропетровщині також ведеться активна соціальна реклама спрямована на пропагування усиновлення. Регіональні служби у справах сім’ї та молоді співпрацюють з національним порталом «Сирітству - ні!». За останні роки в області збільшилася кількість соціальної реклами стосовно можливостей усиновлення дітей. У регіональних ЗМІ висвітлюється досвід батьків, які виховують у родині дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

Це сприяє формуванню у громадян культури усиновлення дітей старшого віку. Як результат - в області вдвічі збільшилась кількість сімей, які бажають усиновити дитину віком старше 5 років.

У рамках співпраці Дніпропетровщини з благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» 12 родин отримали кошти на придбання помешкань для дитячих будинків сімейного типу, 33 сім’ї отримали кошти для добудови і облаштування будинків для створення ДБСТ.

Кожна прийомна сім'я та кожен дитячий будинок сімейного типу охоплені соціальним супроводом. В усіх містах та районах області створено групи взаємної підтримки прийомних батьків для спілкування, обміну досвідом та отримання консультацій.

версія для друку