українська російська англійська
Україна може імпортувати 5 млрд. кубометрів природного газу на рік через Угорщину
28.03.2013 | 16:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна може щорічно імпортувати через територію Угорщини 5 млрд. кубометрів природного газу, який закуповуватиметься на спотових ринках. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький в інтерв’ю журналістам у Будапешті.

«На даний час технічна можливість щодо постачання газу з угорської сторони до України становить щонайменше 3-3,5 млн. кубічних метри газу на добу. Але упродовж місяця-двох технічна складова становитиме щонайменше 15 млн. метрів кубічних на добу. Це не менше 5 млрд. кубічних метрів на рік», - наголосив Едуард Ставицький. При цьому він додав, що зараз ціна природного газу на спотових ринках становить 380 дол. за тисячу кубометрів.

За словами Міністра, природний газ постачатиметься до України в рамках контракту між німецькою RWE та НАК «Нафтогаз України».

Едуард Ставицький підкреслив, що через територію Польщі у реверсному режимі є можливість постачати 2 млрд. кубометрів газу.

«Ми будемо закуповувати природний газ там, де нам вигідно», - наголосив урядовець.

Нагадаємо, з сьогоднішнього дня Україна розпочала імпорт газу з Європи через Угорщину. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час офіційного візиту до Угорщини.

 

версія для друку