українська російська англійська
Геннадій Темник: Досвід Харкова з модернізації котелень варто застосовувати іншим підприємствам теплопостачання
28.03.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Україні є реальні приклади того, як за рахунок модернізації котелень з оснащенням вітчизняним новітним обладнанням можна значно економити енергоресурси. І цей досвід варто широко застосовувати іншим підприємствам теплопостачання. Про це в Харкові повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник. Сьогодні Міністр у складі делегації, яку очолив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, ознайомився з роботою однієї з котелень КП «Харківські теплові мережі».

За словами Геннадія Темника, в котельні, яка експлуатується з 1980 року і її обладнання майже вичерпало свій ресурс, встановили експериментальний котел вітчизняного виробництва. Його монтаж здійснено у короткі терміни вже у ході опалювального сезону без припинення теплопостачання споживачів. Результат – 40% економії споживання природного газу, наполовину зменшено шкідливі викиди в атмосферу, коефіцієнт корисної дії складає 98%. До речі, до модернізації, коефіцієнт корисної дії старих котлів цієї котельні не перевищував 80%.

«Котельня призначена для теплозабезпечення житлових і громадських будівель. Економлячи кошти на обладнанні, а вітчизняний котел обійшовся майже наполовину дешевшим зарубіжного аналогу, і, відповідно економлячи енергоресурс при виробленні теплової енергії, економимо кошти споживачів», - сказав Міністр. Він висловив переконання, що набутий досвід КП «Харківські теплові мережі» вдасться поширити серед інших підприємств теплопостачання. Тим більше, за словами Геннадія Темника, що окупність такого проекту становить всього три роки.

версія для друку