українська російська англійська
Дмитро Табачник розповів представникам громадськості про розвиток освітньої галузі
29.03.2013 | 09:57
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У Клубі Кабінету Міністрів відбулася зустріч Міністра освіти і науки Дмитра Табачника з членами Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади.

У зустрічі взяли участь голови громадських рад при Міністерстві освіти і науки, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки, Державній службі молоді та спорту, Державній службі інтелектуальної власності, Державній інспекції навчальних закладів, Державній інспекції ядерного регулювання

Під час зустрічі Дмитро Табачник поінформував присутніх про основні здобутки Міністерства у 2010-2012 роках та пріоритетні напрями розвитку освітньої галузі на 2013-2014 роки.

Зокрема, Міністр розповів, що починаючи з серпня 2010 року, розпочався «хрестовий похід» за повернення дошкільних навчальних закладів. «Перший «хрестовий похід» виявився дуже успішним. Кількість дошкільних навчальних закладів збільшилась на 1345. З них 906 – нових, а частина – відновлено роботу. Загалом за два з невеликим роки вдалося створити 204 тис. місць в дитячих садочках. На сьогодні дошкільною освітою дітей віком від трьох до шести років охоплено 85,3%. Євросоюз рекомендує 80-85%. У цьому році планується створити ще 50 тис. місць у дошкільних навчальних закладах. Приємно, що п’ятирічок в 20 регіонах охоплено 100% дошкільною освітою. В інших регіонах – понад 95%», - зазначив Дмитро Табачник.

Міністр освіти і науки повідомив, що в загальній середній освіті вдалося досягти повноцінної реалізації державної програми «Шкільний автобус»: «Починаючи з 2010 року відновлено постачання шкільних автобусів. На мою думку, це надзвичайно важлива програма, яка забезпечує рівний доступ до якісної освіти для дітей, які мешкають у сільській місцевості».

Дмитро Табачник розповів, що в 2011 році Кабінетом Міністрів затверджено Державний стандарт початкової загальної освіти та Державний стандарт базової повної загальної середньої освіти. «В офіційному документі Ради Європи «Мовна політика України: реалізація та здобутки» новий державний стандарт України кваліфіковано як найкращий за останні 30 років в усіх країнах Європи і названий «лінгвістичною революцією». Її сенс у тому, що всі діти з першого класу починають вивчати іноземну мову. Починаючи з п’ятого класу, вивчають другу іноземну мову», - наголосив Міністр.

Як повідомив Дмитро Табачник, за ініціативи Президента України Віктора Януковича вдалося укласти унікальний договір між Україною та Китайською Народною Республікою, згідно з яким майже 25 тис. комп’ютерів направлено до шкіл України.

Окрім того, Міністр зазначив, що виправдався експеримент, якому два роки, коли дозволили частині професійно-технічних навчальних закладів кращих учнів готувати за програмою молодшого спеціаліста. «Також серед досягнень – створення разом з роботодавцями нових стандартів. Уже затверджено 259 професійних стандартів», - сказав Дмитро Табачник.

За словами Міністра, в останні три роки збільшується кількість іноземних студентів: «На сьогодні в Україні навчається майже 61 тис. іноземців».

Продовжуючи тему вищої освіти, Дмитро Табачник поінформував про запроваджену Урядом з 2011 року програму стажування студентів і аспірантів за кордоном. «У три етапи проводиться конкурс. Кабінет Міністрів затвердив напрями підготовки, зокрема, це новітні технології, біоенергетика, нанофізика та інші. У 2012 році близько 360 осіб скористалися цією програмою», - зазначив він. 

Також Міністр окреслив основні пріоритетні завдання освітньої галузі на 2013-2014 роки. «По-перше, хочемо завершити велику роботу щодо доступності шкільної освіти. За два роки створити більше 100 тис. місць, щоб ліквідувати чергу до дошкільних навчальних закладів. Другий напрямок – забезпечити охоплення в усій країні дітей дошкільною освітою за показниками не нижчими Євросоюзу. І зміцнювати матеріальну базу навчальних закладів. По-третє, завершити програму «Шкільний автобус» як реалізовану. Також за два роки всі школи оснастити комп’ютерами і підключити до мережі Інтернет. Зберегти і забезпечити розвиток позашкільної мережі закладів. Після доручення Президента вдасться з наступного року заклади позашкільної освіти перенести у «перший кошик», тобто зробити видатки на них захищеними», - розповів Дмитро Табачник.

За словами Міністра, разом з роботодавцями відбудеться подальше удосконалення системи розвитку Національної рамки кваліфікацій.

Окрім того, він повідомив, що на засіданні Уряду було прийняте рішення щодо передбачення у Державному бюджеті на 2014 рік нової бюджетної програми на підвищення кваліфікації педагогів вищої школи.

Після доповіді Міністр відповів на запитання представників громадських рад.

версія для друку