українська російська англійська
Рада Європи запропонувала провести в Україні міжнародну конференцію щодо Конвенції Медікрайм
29.03.2013 | 10:04
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Генеральний директорат з прав людини та закону Ради Європи запропонували Україні організувати та провести в Києві під егідою Ради Європи міжнародну Конференцію на підтримку підписання та ратифікації Конвенції з протидії поширення фальсифікованих лікарських засобів Ради Європи та Європейського Парламенту (Конвенція MEDICRIME). Відповідний захід пропонується провести 10-11 червня 2013 року.

Вибір України як місця проведення згаданої конференції обумовлений тим, що наша держава є першою та станом на сьогодні єдиною державою-членом РЄ, яка ратифікувала зазначену Конвенцію, при тому що цей правовий інструмент був підписаний 21-єю країною з числа держав-членів та спостерігачів Ради Європи.

До участі в Конференції планується залучити представників високого рівня країн-членів Ради Європи від правоохоронних органів, митних служб, органів охорони здоров’я та контролю за обігом лікарських засобів. Українській стороні запропоновано у ході Конференції виступити партнером в організації заходу і поділитися досвідом боротьби з фальсифікованими та неякісними лікарськими засобами, а також поділитися досвідом успішної ратифікації Конвенції MEDICRIME, яку на сьогодні вже підписала 18 країн-членів Ради Європи та 3 країни, які не є її членами.

У Конференції візьмуть участь представники деяких країн-членів Євросоюзу, країн СНД – членів Ради Європи, представники відповідних підрозділів Ради Європи, Європейського Директорату з якості лікарських засобів (EDQM) а також міжнародних організацій, наприклад Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, Інтерполу тощо.

Проведення в Україні регіональної конференції з питання ратифікації та імплементації Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров'я, під егідою РЄ матиме значний позитивний ефект для ствердження позитивного іміджу України як держави, що прагне до найкращих європейських і світових стандартів щодо боротьби з фальсифікацією медичної продукції та подібними злочинами, а також для подальшого розвитку ефективної співпраці у цій сфері між Україною та РЄ.

 

версія для друку