українська російська англійська
Уряд схвалив план заходів з підготовки Великої української енциклопедії
29.03.2013 | 13:00
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

27 березня на своєму засіданні Уряд прийняв розпорядження, яким затверджено план заходів із підготовки та видання впродовж 2013 – 2020 років Великої української енциклопедії. Документ на виконання Указу Президента України розробив Держкомтелерадіо.

Згідно з цим нормативно-правовим актом, Національна академія наук працюватиме над розробкою концепції та словника енциклопедії, а Держкомтелерадіо сприятиме висвітленню у ЗМІ процесу її підготовки.

Загалом відповідний план заходів передбачає спільну роботу Держкомтелерадіо та інших центральних органів виконавчої влади, НАНУ, закладів культури та освіти тощо, спрямовану на його виконання.

Окрім того, розпорядження регламентує утворення державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», яка реалізує ідею поєднання наукової та редакційно-видавничої діяльності як складових одного процесу в підготовці та випуску зазначеної енциклопедії та інших довідково-енциклопедичних видань.

Установа, яку планується створити на базі державного спеціалізованого видавництва «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана» та Головної редакції Зводу пам’яток історії та культури України при ньому, ввійде до сфери управління Держкомтелерадіо. Також упродовж року вирішуватиметься питання її розміщення в будинку по вул. Богдана Хмельницького, 51а.

Видатки на утримання наукової установи, а також на капітальний ремонт приміщення  фінансуватимуться із державного бюджету.

Детальніше із текстом урядового розпорядження та планом заходів можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо у рубриці «Законопроектна діяльність» (підрубрика «Акти Кабінету Міністрів України») за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=98919&cat_id=74130 .

Довідково

 Відповідно до Указу Президента України від 2 січня 2013 р. № 1 «Про Велику українську енциклопедію» впродовж найближчих 7 років планується створити Велику українську енциклопедію, метою якої стане систематизація і поширення наукових знань про внесок України у світову історію і культуру. Ним також передбачається розроблення плану заходів щодо реалізації цього грандіозного видавничого проекту, а також реорганізація державного спеціалізованого видавництва «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана» в наукову установу.

 

версія для друку