українська російська англійська
Усі виявлені під час занять зауваження будуть проаналізовані й відпрацьовані
29.03.2013 | 12:40
Прес-служба Міністерства оборони

У Севастополі на території Центру забезпечення паливно-мастильними матеріалами ВМС ЗС України пройшло тактичне навчання з локалізації умовної пожежі на військовому об’єкті. За легендою навчання, при проведенні вогненебезпечних робіт на одному з резервуарів стався витік пального, який і привів до пожежі.

Перед початком навчання командир Центру підполковник Андрій Лисенко розповів офіцерам Держслужби з надзвичайних ситуацій, що на території режимного об’єкту зберігаються тисячі тонн небезпечної рідини, а тому підготовці пожежного взводу приділяється значна увага. Однак, враховуючи великий обсяг пального, у випадку виникнення аварійної ситуації сил цього підрозділу і технічних засобів може не вистачити для боротьби з вогневою стихією.

Саме так і сталося під час навчання. Виставлений пост не зміг ліквідувати загорання своїми засобами, тому на допомогу прийшов пожежний розрахунок Академії ВМС ім. П.С.Нахімова. Тим часом вогонь охопив площу 600м². Через високу температуру виникла загроза займання розташованих поруч резервуарів. На місце пожежі по тривозі прибуло відділення пожежної частини №6 севастопольського управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На умовній пожежі створили штаб пожежогасіння, за рішенням якого облаштували дві бойові ділянки: перша – гасіння ємностей паливно-мастильних матеріалів; друга – охолодження розташованих поруч резервуарів.

Силами рятувальників було прокладено магістральну смугу до джерела водопостачання і подано лафетний ствол з метою охолодження непошкоджених резервуарів і запобігання поширенню полум’я. Спільними зусиллями пожежу було ліквідовано.

За словами начальника відділу оперативного реагування управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Севастополі підполковника Олексія Нестругіна, вперше після підпорядкування Держслужби України з НС Міністерству оборони України було проведено таке навчання.

«Я впевнений, що надалі ми будемо частіше проводити спільні тренування з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій та пожеж, які можуть відбутися на території Севастопольського регіону», – сказав він.

Командир військової частини, на території якої відбулося навчання, підполковник Андрій Лисенко зазначив, що тренування проведені на високому рівні. Він також розповів, що всі виявлені під час занять зауваження будуть проаналізовані й відпрацьовані.

версія для друку