українська російська англійська
О. Вілкул: Органи влади мають надавати громадськості об'єктивну інформацію про стан проходження паводка
29.03.2013 | 13:49
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

У Волинській області Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів виїзне засідання Міжвідомчого оперативного штабу з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо проведення протипаводкових заходів у західному регіоні.

У нараді взяли участь перший заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Данилюк, Голова Державного агентства водних ресурсів Василь Сташук, голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, а також представники місцевих органів виконавчої влади Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей.

«Сніг починає інтенсивно танути. За прогнозом Українського гідрометцентру на більшій частині країни з 1 по 5 квітня очікуються підвищення температури до +13°С вдень з подальшим підвищенням до +17 - +20°С. Це може спричинити підняття рівнів води у річках і, як наслідок, підтоплення населених пунктів. Завдання регіональних та місцевих органів влади якісно провести протипаводкові заходи», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що органи влади повинні своєчасно і широко інформувати громадськість у разі погіршення гідрометеорологічної ситуації під час пропуску паводка, сходження криги та можливого виникнення загрози підтоплення населених пунктів.

«Попередження такої надзвичайної ситуації, а в разі її виникнення – оперативне подолання її наслідків, – це спільна проблема для всієї країни. Навколо її вирішення мають бути об'єднані зусилля влади, бізнесу та громадян. Люди повинні мати достовірну інформацію. Влада має бути об’єктивною перед своїми громадами. Тому я наполягаю і підкреслюю на необхідності широкого інформування населення про всі протипаводкові заходи», - підкреслив Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр-міністр України зробив обліт Волинської  області, оглянув райони можливого підтоплення та провів робочу нараду безпосередньо на одному з цих об'єктів. Зокрема, на захисній  дамбі на річці Прип'ять в Любешівському районі.

Дамба була побудована в 2011 році за підтримки держави. Це дозволило захистити жителів села від підтоплення території. «Це приклад системного державного підходу і ефективного вирішення проблеми підтоплення», - сказав Олександр Вілкул.

Довідково

Для забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із запобіганням можливому затопленню територій, на засіданні Кабінету Міністрів України 6 лютого 2013 року утворено міжвідомчий оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади. Очолив штаб Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

До складу Міжвідомчого оперативного штабу включено представників Міноборони, Мінекономрозвитку, Мінрегіону, МВС, Мінфіну, МОЗ, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Держводагентства, Укравтодору, Держрибагентства, Укрморрічінспекції та публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго».

 

версія для друку