українська російська англійська
Новий ангіограф у Сумському обласному кардіодиспансері дозволить діагностувати серцево-судинні захворювання
29.03.2013 | 13:57
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

На сучасну апаратуру в Сумському обласному кардіодиспансері очікували вже давно, оскільки потужна техніка дозволяє на високому рівні діагностувати серцево-судинні захворювання, котрі, як відомо, є досить поширеними і небезпечними. Відсутність ангіографа на Сумщині стала проблемою, яку активно обговорювало керівництво облдержадміністрації, управління охорони здоров'я і головний кардіорхірург України, директор Київського міського центру серця Борис Тодуров. Урешті-решт область отримає потужну кардіологічну систему.

"Зараз триває підготовчий етап для встановлення обладнання у відповідності до проекту і дотримання усіх технічних вимог його експлуатації. Ангіограф є унікальним рентгенівським комплексом, який значно розширить можливості кардіодиспансеру: окрім повного об'єму терапевтичної кардіології, будуть проводитися коронарографія з наступним стентуванням уражених коронарних артерій при гострому інфаркті міокарду та ішемічній хворобі серця. Перших пацієнтів очікуємо вже через декілька місяців", - підкреслив начальник управління охорони здоров'я Петро Павлюк.

За словами головного лікаря обласного кардіодиспансеру Ігоря Марцовенка, завдяки ангіографічній системі спеціаліст зможе побачити не лише судини серця, а й артерії організму і, відповідно, оцінити їх стан. "На допомогу нашим фахівцям до кардіодиспансеру завітає спеціаліст зі столичного центру серця, який здійснюватиме на перших етапах маніпуляції на судинах. Після навчання наші лікарі братимуть безпосередню участь у цьому процесі", - зазначив головний лікар.

 

версія для друку