українська російська англійська
Держкомтелерадіо сприяє доступу громадян до публічної інформації
29.03.2013 | 14:10
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо України сприяє інформуванню громадськості про досвід реалізації права на доступ до публічної інформації на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Ведеться не лише методична робота, але й надаються різноманітні консультації як громадянам, так і фаховим працівникам органів державної влади та місцевого самоврядування. З початку року до Комітету звернулося 12 запитувачів, яким надано роз’яснення окремих положень закону.

Також за дорученням Уряду Держкомтелерадіо розглянув 15 скарг від громадян про порушення, на їхню думку, вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» посадовими особами центральних та місцевих органів виконавчої влади. Аналіз свідчить, що насамперед скаржаться на відмову в задоволенні запиту на інформацію, ненадання відповіді, необґрунтоване віднесення інформації до відомостей з обмеженим доступом.

Безпосередньо до Держкомтелерадіо за період з 1 січня по 28 березня надійшло 25 запитів на інформацію. Із них переважна більшість - всі від громадян, 3 – від ЗМІ та 1 - від громадської організації. 35 запитів і звернень надійшло від народних депутатів України, що значно більше, ніж за аналогічний період минулого року.

На всі запити було надано відповідну інформацію чи роз’яснення.

версія для друку