українська російська англійська
На Київщині відкрито молочно-товарну ферму, де доять роботи
29.03.2013 | 16:04
Київська ОДА

29 березня голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк відкрив першу чергу молочно-товарної ферми в селі Вільна Тарасівка Білоцерківського району.

Унікальність цього фермерського господарства полягає в тому, що доїння корів проводиться роботизованою доїльною установкою. Обслуговують поголівя два оператори в одній зміні. Саме вони за допомогою комп’ютера забезпечують функціонування 4 роботів, а для зберігання молока використовується два охолоджувачі ємністю по 10 тонн кожний.

Загальна вартість першої черги корівника, розрахованої на 500 голів, склала близько 20 мільйонів гривень. На сьогодні тут утримується 158 корів та 100 нетелей. А вже незабаром розпочнеться будівництво другої черги. Фінансування будівництва відбувається за рахунок залучення  інвестицій.

Анатолій Присяжнюк ознайомився з роботою господарства та зазначив, що за такими фермами майбутнє українського тваринництва.

«Приємно, що Київщина стає прикладом для інших регіонів України. На сьогодні у регіоні йде інтенсивне нарощування поголів’я великої рогатої худоби. Минулого року наша область посіла перше місце в країні за кількістю виробленого молока, а за три місяці 2013-го надої склали 71 тисячу тонн», - наголосив голова Київської ОДА.

Крім цього, очільник області пригадав, що завдяки відкриттю заводів дитячого харчування та виробництва молочної продукції, кількість споживання таких товарів збільшилася майже на 30%. А це говорить про наявний потенціал щодо заміни імпортованої продукції не лише в регіоні, а й в Україні.

 

версія для друку