українська російська англійська
Мінекономрозвитку: Держава підтримуватиме лише проекти, де чітко прораховано кінцевий результат
29.03.2013 | 16:56
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Сільське господарство незважаючи на негативні фактори, які існують у світі, продовжує нарощувати виробництво, що,  як зауважив директор департаменту стратегічного планування Міністерства економічного розвитку і торгівлі Євген Олейніков,  було враховано при розробці Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

«Зараз спостерігається тенденція скорочення обсягів промислової продукції і зростання обсягів виробництва у сільському господарстві. Спад промислового виробництва обумовлений зовнішніми факторами – скорочується споживання у світі, відповідно зменшується попит на вітчизняну експортну продукцію. При складанні цієї програми ми намагалися не повчати бізнес, що йому робити, які галузі визначати як пріоритетні, а які ні. Ми розробляли комплекс заходів, які спрямовані  на підтримку будь-якої галузі, але у залежності від того економічного ефекту, який вона дає. Якщо говорити про сільське господарство, то його продукція конкурентоспроможна вже сьогодні, і треба просто нарощувати виробництво і, відповідно усі заходи направлені  саме на це нарощування. Якщо брати промисловість, наприклад, металургію,   - наша підтримка буде направлена на модернізацію виробництва, на засвоєння і впровадження нових технологій», - сказав Євген Олейніков 28 березня  у ході відеоконференції з керівним складом облдержадміністрацій Львова, Одеси, Дніпропетровська, Харкова.

Євген Олейніков зазначив, що програма писалася виходячи з того реального фінансового ресурсу, який закладений у бюджет. Відтак витрачатися бюджетні кошти будуть тільки на проекти економічно доцільні.

«По-перше, будь-який проект має бути реалістичним до виконання, і, по-друге, не буде практики попередніх років, коли ми запроваджуємо проект, у ньому зазначаємо скільки коштів дасть держава, скільки коштів буде виділено під державні гарантії, скільки - інвестор, далі в кінці року рахуємо: держава дала, інвестора не знайшли, а кошти вже витратили. Якщо немає інвестора – держаних коштів теж не буде», - підкреслив директор департаменту.

 

версія для друку