українська російська англійська
Запорізька АЕС співпрацює з міжнародними партнерами з питань поводження з ядерним паливом
29.03.2013 | 18:43
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

На Запорізькій АЕС відбулася нарада, присвячена обміну досвідом між фахівцями Запорізької АЕС та представниками чеської АЕС «Темелін» з питань культури безпеки при поводженні з ядерним паливом.

У ході зустрічі обговорювалися питання відповідальності при поводженні з ядерним паливом. Учасники наради розглянули структуру системи управління ядерним паливом на АЕС України та Чехії, приділили увагу ССВЯП ВП ЗАЕС.

ЗАЕС входить у міжнародні об'єднання та проекти з використання атомної енергії, формує міжнародні зв'язки і партнерські взаємини, що позитивно позначається на вдосконаленні технологічного процесу і культури виробництва.

Співпраця Запорізької АЕС із зарубіжними партнерами є реальним внеском у підвищення безпеки та надійності експлуатації Запорізької АЕС.

 

Довідково

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

АЕС «Темелін» – атомна електростанція, найбільший в Чехії виробник електроенергії. Станція складається з двох енергоблоків з реакторами ВВЕР-1000 електричною потужністю 1000 МВт кожний. АЕС «Темелін» є підрозділом чеської державної енергетичної компанії CEZ Group. Станція розпочала комерційну роботу в 2002 році, через більш 20 років з початку будівництва.

 

версія для друку