українська російська англійська
В Уряді створена міжвідомча комісія для встановлення причин аварії на Вуглегірській тепловій електростанції
30.03.2013 | 10:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У зв’язку з пожежею, що сталася 29 березня 2013 року на Вуглегірській теплоелектростанції ПАТ «Центренерго» у м. Світлодарську Донецької області, Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів вжити вичерпних заходів щодо ліквідації пожежі та надання необхідної допомоги потерпілим.

На виконання цього доручення Прем’єр-міністр України Микола Азаров розпорядився створити в Уряді міжвідомчу комісію для встановлення причин аварії. Комісію очолив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

На даний час комісія працює на місці аварії з метою проведення розслідування причин та обставин аварії на Вуглегірській ТЕС, за результатами якого буде підготовлено наказ щодо усунення виявлених порушень і недоліків та притягнення до відповідальності винних осіб.

Планується, що в м. Світлодарськ відбудеться засідання міжвідомчої комісії за участю керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Донецької облдержадміністрації.

Згідно з дорученням Президента України Віктора Януковича урядова комісія повинна вжити вичерпні заходи щодо ліквідації пожежі та надання необхідної допомоги потерпілим. Глава Держави також доручив керівництву Донецької обласної державної адміністрації забезпечити належне лікування і надання підтримки громадянам, які постраждали від пожежі, а також прийняти невідкладних заходів для стабілізації ситуації в місті, і безперебійної роботи систем життєзабезпечення населення.

За інформацією заступника голови Донецької облдержадміністрації Валерія Лукашенка водопостачання, електропостачання та газопостачань міста Світлодарска не припинялися. Відразу ж після пожежі були задіяні резервні джерела води, а електропостачання переключено на мережі інших постачальників електроенергії.

Централізоване теплопостачання відсутнє, але у людей є можливість користуватися електрообігрівачами. За розпорядженням голови Донецької ОДА Андрія Шишацького були оперативно придбані електрообігрівальні прилади, і роздані людям. У першу чергу їх отримали соціально незахищені громадяни.

За повідомленням Гідрометцентру в найближчі добу на території Донецької області очікується значне потепління, але в разі необхідності, люди будуть забезпечені джерелами тепла.

Андрій Шишацький доручив розробити автономну схему оптимізації теплопостачання в Світлодарську незалежну від роботи Вуглегірської ТЕС. До наступного опалювального сезону така схема повинна вже працювати.

 

 

версія для друку