українська російська англійська
О.Вілкул: Під час протипаводкових заходів спекулятивне підняття цін на продукти і ліки є недопустимим
30.03.2013 | 13:33
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Під час проведення всеукраїнської селекторної наради щодо дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов’язаних із запобіганням підтоплення населених пунктів і територій, забезпечення реагування на можливі надзвичайні ситуації у період пропуску повені та сходження криги у 2013 році Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул поставив низку завдань перед керівниками обласних державних адміністрацій, а саме:

-       забезпечити безпеку громадян, населених пунктів і стратегічних об'єктів;

-       посилити режим лікарень і «швидкої допомоги»;

-       створити необхідні продовольчі запаси та медикаментів. Не повинно бути допущено спекулятивне підвищення цін;

-       забезпечити групи реагування будівельними матеріалами, мобільними дамбами і насосами;

-       закінчити очистку зливових каналів і водостоків;

-       провести необхідний спуск паводкових вод, у тому числі за рахунок вільних ємностей на водосховищах;

-       забезпечити безперебійну роботу громадського транспорту відповідно до графіку.

«Громадяни також повинні своєчасно отримувати інформацію. Щодня в облдержадміністраціях регіонів з високим ризиком підтоплень повинні проводитися брифінги для ЗМІ», - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Інформація має бути розміщена на сайтах обласних, районних, міських адміністрацій, територіальних підрозділів Служби з надзвичайних ситуацій.

Обласні державні телерадіокомпанії повинні подавати інформацію в усіх передачах новин і «рухомим рядком». Мають бути задіяні всі комунальні ЗМІ.

Олександр Вілкул зауважив, що 60% водних ресурсів Дніпра та інших транскордонних річок формуються за межами України, тому необхідно посилити координацію дій з урядами та службами з надзвичайних ситуацій сусідніх держав.

«Ситуація із прибиранням снігу продемонструвала, що люди розуміють ситуацію і готові надавати підтримку діям влади. Тому необхідно забезпечити можливість для участі волонтерів у ліквідації надзвичайних ситуацій. Для цього потрібно створити склади з необхідним обладнанням. Устояти перед стихією - це наша спільна справа», - заявив Віце-прем’єр-міністр України.

 

версія для друку