українська російська англійська
На Житомирщині торік вирощено 1, 3 млн. тонн картоплі
01.04.2013 | 10:34
Житомирська ОДА

Минулого року на 62 тис. га загальної площі усіх форм господарств Житомирської області вирощено 1 млн. 350 тис. тонн картоплі. За середньої урожайності у 217 центнерів з гектара, на сільськогосподарських підприємствах – 232 центнери. Про це повідомив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Євген Данкевич під час відкриття Всеукраїнської науково-практичної конференції щодо розвитку картоплярства.

За його словами, досягнути високих показників урожайності та виробництва картоплі вдалося завдяки покращенням у веденні робіт щодо насінництва культури. Так, на Черняхівській сортовипробувальній станції визначаються нові перспективні сорти картоплі, а в Інституті сільського господарства «Полісся» здійснюються селекційна робота та контроль за первинним насінництвом.

Для покращення роботи щодо оновлення насіння картоплі особисті селянські господарства протягом кількох років із обласного бюджету отримують субвенцію у розмірі близько 1,5 млн. грн., якою вже скористалися господарства Олевського та Народицького районів.

 

версія для друку