українська російська англійська
На Дніпропетровщині торік майже на 32% збільшено фінансування протитуберкульозних диспансерів
01.04.2013 | 11:14
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині в 2012 році майже на 32% збільшено фінансування протитуберкульозних диспансерів. Якщо в 2011 році загальний обсяг фінансування цих об’єктів склав близько 140 млн. грн., то в 2012 році він збільшився до понад 184 млн. грн. Про це повідомила начальник відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

Також вона зазначила, що з початку 2012 року в області були встановлені єдині нормативи на харчування пацієнтів протитуберкульозних закладів. Це 28 грн. на день. До цього ця сума коливалася від 1,5 грн. до 15 грн. на день.

«Такі заходи є вкрай важливими, адже раціональне харчування допомагає підтримувати імунітет хворого та сприяє швидкому одужанню. Крім того, пацієнти, які регулярно приймають ліки, отримують у якості заохочення продуктові набори. У минулому році на це було витрачено майже 446 тис. грн.», – зазначила Олена Лугова.

 Також вона розповіла, що протягом 2012 року протитуберкульозні диспансери регіону отримали вулику кількість нового лабораторного обладнання (це і морозильні камери, і термостати, і шафи біологічної безпеки, а також апарат «Джин експерт» та інше) та 27 рентгенівських апаратів, а також проведені ремонтні роботи на суму більше 7 млн. грн. Наразі усі фтизіатричні заклади Дніпропетровщини на 100% забезпечені необхідними медичними препаратами та витратними матеріалами.

Лікарі-фтизіатри Дніпропетровщини зазначають, що завдяки таким заходам у регіоні поліпшується ситуація з захворюваністю на туберкульоз.

 «Останнім часом я спостерігаю позитивну тенденцію – люди стали частіше обстежуватися, робити флюорографію, – розповідає головний лікар Дніпропетровського протитуберкульозного диспансеру Костянтин Бордюг. – Тривалі роки туберкульоз вважався страшною невиліковною хворобою. Сьогодні ж ми спостерігаємо позитивні зрушення у цьому питанні. Наразі людина, у якої виявляється туберкульоз, може бути на 100% впевнена в тому, що держава забезпечить їй належне лікування».

Як зазначає головний позаштатний спеціаліст з дитячої фтизіатрії департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Таран, на Дніпропетровщині протягом останніх трьох років покращилася ситуація з захворюваністю на туберкульоз серед дітей та підлітків. Якщо у 2010 році на 100 тис. населення припадало 20 хворих, то вже у 2012 році цей показник зменшився до 18.

 

версія для друку