українська російська англійська
Мінагрополітики: Виробництво біоетанолу дасть поштовх розвитку спиртової та цукрової галузей
01.04.2013 | 12:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цього року держава продовжуватиме розвиток альтернативних джерел палива, зокрема, сприятиме збільшенню виробництва біоетанолу. Таке положення передбачено Програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Для цього низку спиртових заводів буде перепрофільовано. Це, своєю чергою, зробить такі підприємства прибутковими, сприятиме зменшенню залежності від імпорту світлих нафтопродуктів, а також забезпечить виконання закону про додавання біокомпонентів до бензину. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Протягом найближчих двох років ми плануємо перепрофілювати 29 спиртових заводів. Ці підприємства займатимуться виробництвом біоетанолу і щорічно даватимуть близько 360 тисяч тонн. Це суттєво підвищить рівень енергетичної незалежності держави, давши змогу зменшити імпорт енергоносіїв, насамперед, світлих нафтопродуктів», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр також нагадав, що відповідно до законодавства, починаючи з 2014 року обов’язковою частка біоетанолу в паливі становитиме 5%.

«Я переконаний, що ми зможемо відродити спиртову галузь. І ми обрали правильний шлях: за альтернативними джерелами енергії − майбутнє. Тим більше, що необхідно виконувати вимоги законодавства, оскільки з 2014 року 5%-а частка біоетанолу в паливі стане обов’язковою», − зазначив Микола Присяжнюк.

Керівник відомства також зауважив, що можливість забезпечувати альтернативні джерела палива з’явиться і на цукрових заводах. Зокрема, залежно від кон’юнктури ринку виробники мають обирати, що виробляти, – цукор чи біоетанол.

«Цукрова галузь виробляє продукції більше, ніж споживається всередині країни. Решту ми експортуємо. Проте, щоб виробники не зазнавали збитків, коли ціна на продукт мінімальна, як це було цього року, ми пропонуємо їм теж перепрофільовуватися. Залежно від ситуації на ринку підприємці обиратимуть – варити цукор чи виробляти біоетанол», − зауважив Микола Присяжнюк.

На перепрофілювання заводів у 2013 році планують виділити 209,8 мільйона гривень, а в 2014-му – 140,2 мільйона.

Нагадаємо, раніше Микола Присяжнюк зазначав, що в Україні біоетанол може вироблятися не тільки з цукрового буряка, але й із кукурудзи, врожаї якої збільшуються з року в рік.

версія для друку