українська російська англійська
Встановлено постійний контроль над гідрологічною ситуацією в акваторії морів та на внутрішніх водних шляхах України
01.04.2013 | 12:56
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Мініфраструктури підготувало усі наявні засоби до протидії можливому підтопленню та реагуванню на виникнення надзвичайних ситуацій у період пропуску повені та сходження криги. У транспортно-дорожньому комплексі діють Оперативні штаби з реагування на надзвичайні ситуації, основне завдання яких контролювати стан розвитку паводку та постійно взаємодіяти з Державною службою України з надзвичайних ситуацій і місцевими органами виконавчої влади. Підприємства морської і річкової, залізничної, дорожньої галузі підготували усі засоби, що можуть залучатись до проведення робіт з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій гідрологічного характеру, а також організували безперебійну роботу об'єктів, які забезпечують безаварійний пропуск повені та виконують транспортні операції.

Мінінфраструктури постійно моніторить гідрологічну обстановку в акваторії Чорного та Азовського морів, а також на внутрішніх водних шляхах України. У режимі постійної готовності до проведення пошуково-рятувальних робіт перебуває Морська пошуково-рятувальна служба та морські і річкові порти. З членами екіпажів на суднах, які можуть залучатись до аварійно-рятувальних робіт в умовах льодоходу і повені, проведено відповідні навчання. Для ліквідації наслідків повені можуть залучатися 62 плавзасоби від підприємств, установ та організацій Мінінфраструктури та 11 плавзасобів, які належать приватним судноплавними компаніям (на договірній основі). Усі плавзасоби повністю готові до дій в умовах льодоходу, повені та паводків.

Укрводшлях забезпечив технічну готовність судноплавних шлюзів як складової частини комплексу гідротехнічних споруд Дніпровського каскаду до паводку та посилив контроль за наявністю і розташуванням засобів навігаційного оснащення внутрішніх водних шляхів. Потокоутворювачі шлюзів – у належному стані. Виставлено світлове навігаційне обладнання на ділянці р. Дніпро від Херсона до Дніпродзержинська.

У Мінінфраструктури цілодобово здійснюється збір оперативної інформації щодо рівнів води на внутрішніх судноплавних шляхах України та про гідрометеорологічну обстановку на річці Дунай. На українській ділянці Дунаю встановлено критичні рівні підняття води: в районі м. Вилкове – 155 см; м. Ізмаїл – 450 см; м. Рені – 570 см.

На залізницях на сьогодні загрози для порушення стійкості штучних споруд та земляного полотна не виявлено. Розмивів земляного полотна не спостерігається. У цілому ж на об’єктах залізничного транспорту взято на облік 429 небезпечних для пропуску повені об'єктів. Обхідники колій і штучних споруд щоденно контролюють стан земляного полотна та штучних споруд на всіх напрямках і ділянках залізниць. Також організовано щоденне спостереження за рівнем води у річках. Загалом для ліквідації позаштатних ситуацій, які можуть виникнути у паводковий період, на залізницях сформовано 14 протирозмивних поїздів (56 одиниць рухомого складу) та 18 водопоїздів. На Одеській, Придніпровській та частково Південній залізницях у разі потреби для прибирання води на станціях будуть задіяні 12 пожежних поїздів.

На об’єктах автодорожнього господарства ліквідовано дефекти штучних споруд на річках, які можуть загрожувати їхній цілісності під час повені та льодоходу: виконано укріплювальні роботи в обсязі 14,7 тис. м2, відремонтовано 145 опор мостів, усунуто утворені перед мостами та трубами затори, а також ушкодження підходів та регуляційних споруд, дефекти земляного полотна і проїзної частини над трубами. У постійній готовності перебувають бригади робітників та транспортні засоби. Створено запаси будівельних матеріалів, інструментів, плавзасобів, засобів освітлення, стаціонарних та рухомих засобів зв’язку. Зокрема заготовлено: каміння –26,9 тисм3, лісоматеріалу – 806 м3, тросу – 17,5 тис. м, мішків – 35,2 тис. шт. Наразі дорожники завершують роботи по очищенню споруд поверхневого водовідведення, водопропускних труб та дренажних систем.

версія для друку