українська російська англійська
До реалізації Загальнодержавної програми "Здоров'я 2020 - Український вимір" долучаться швейцарці
01.04.2013 | 15:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У МОЗ України відбулася зустріч Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександра Качура з Директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані. У заході взяли участь також начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко та заступник начальника управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Валентина Коломейчук.

Сторони обговорили напрями співробітництва в рамках спільних проектів: "Здоров'я матері та дитини", "Комплексна допомога при небажаній вагітності", "Комунікації у сфері репродуктивного здоров'я та здоров'я матері і дитини", а також окреслили коло актуальних питань, що потребують проектування у ході реалізації Загальнодержавної програми "Здоров'я 2020 - український вимір". Зокрема, закцентовано увагу на посиленні репродуктивного здоров'я чоловіків та жінок в Україні, профілактиці неінфекційних захворювань, формуванні здорового способу життя та мотивації населення до здорового способу життя.

Олександр Качур наголосив на суспільно значущому факторі цих питань, міжсекторальному підході до їхнього вирішення, а також на важливості врахування міжнародного досвіду та дієвого співробітництва у цьому напрямку.

"Україна продовжує активну роботу щодо профілактики неінфекційних захворювань, приділяючи основну увагу індикативним факторам ризику їх виникнення (тютюнопаління, ожиріння, серцево-судинні захворювання, відсутність достатньої фізичної активності тощо). У цьому напрямку ми орієнтуємось на визначені ВООЗ найбільш ефективні інвестиції їх подолання - заборона реклами алкогольних та тютюнових виробів, податкова політика, законодавче врегулювання щодо зменшення вживання солі, підвищення обізнаності громадськості щодо здорового харчування та фізичної активності та інші", - повідомив заступник Міністра.

Він нагадав, що Міністерством охорони здоров'я розроблено проект Закону України "Про затвердження Загальнодержавної програми "Здоров'я 2020 - український вимір", де вищезгадані питання займають провідну роль. Зараз триває процедура міжвідомчого погодження та обсягів фінансування цього проекту.

"Ми готові разом із ЄРБ ВООЗ та іншими міжнародними партнерами України розглянути можливість пілотування окремих напрямків цієї програми та об'єднати наші зусилля в рамках реалізації Європейської стратегії "Здоров'я - 2020", - відзначив О. Качур.

Також під час зустрічі було піднято питання здоров'я дітей та підлітків. На їхній важливості наголосила начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко. За її словами, МОЗ України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) реалізують програми допомоги дітям-сиротам, лікування та реабілітації дітей-інвалідів, розробляється концепція шкільної медицини, що передбачає залучення школяра до отримання знань з основ правильного харчування, фізичної активності, планування батьківства тощо.

"Ці питання соціального спрямування дуже актуальні в наш час. Вони перебувають у міжвідомчій взаємодії і МОЗ України, і Міністерства освіти й науки України, і Міністерства соціальної політики України. Проте їхня реалізація ще потребує посиленого інформаційно-технічного забезпечення, і ми сподіваємось на дієве партнерство зі швейцарськими колегами у цьому напрямку", - відзначила Альона Терещенко.

Сторони висловили сподівання, що спільна проектна робота буде оперативною та матиме плідні результати. Зокрема, найближча зустріч фахівців, що стосуватиметься питань проекту "Комунікації у сфері репродуктивного здоров'я, здоров'я матері та дитини", запланована уже на поточному тижні.

 

версія для друку