українська російська англійська
Микола Азаров: Зараз необхідно сконцентрувати всі зусилля на розчищенні шляхів відводу талих вод
01.04.2013 | 14:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Зараз необхідно сконцентрувати всі зусилля на розчищенні шляхів відводу талих вод. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів, де розглядалося питання  підготовки країни до весняного водопілля.

Як поінформував Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, загалом ситуація контрольована, вживається цілий комплекс заходів для забезпечення захисту населення під час водопілля та ймовірних підтоплень. Зокрема, в Україні в зоні підтоплення знаходяться п’ять областей, де вже проводяться відповідні підготовчі роботи в зв’язку з очікуваним підняття рівня води в річках.

Готуються до танення снігу, рекордна кількість якого випала 22-23 березня, і в столиці. Зокрема, наразі проводяться роботи з очищення стоків, каналізаційних колодязів тощо, аби талі води могли безперешкодно відводитися.

Також для перекачування талої води, аби не допустити підтоплень, до Києва стягнуто з регіонів, де повінь не очікується, і приведено у готовність у місцях дислокації 72 потужні насосні станції, підготовлено інші засоби підрозділів з надзвичайних ситуацій.

«Зараз головне – розчистити шляхи відведення талих вод, не допустити штучних заторів через захаращеність систем водовідведення», - наголосив Прем’єр-міністр. При цьому він підкреслив, що від елементарної розчистки ливнестоків залежить наразі дуже багато, а значить, першочергова робота - комунальників, які мають забезпечити належну організацію таких робіт.

версія для друку