українська російська англійська
Міндоходів і фінансові регулятори об'єднали зусилля для забезпечення прозорості фінансових ринків
01.04.2013 | 15:46
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Міністерство доходів і зборів, Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України та Національна комісія з цінних паперів підписали  меморандуми  про інформаційну співпрацю. Це дозволить зробити ринок фінансових послуг прозорим та контрольованим, а відтак – цивілізованим та більш привабливим для інвесторів.

Фінансові регулятори отримуватимуть  інформацію з баз даних Міндоходів для виявлення фіктивних емітентів, які лише імітують господарську діяльність. Міністерство, у свою чергу, матиме доступ до матеріалів ревізій та іншої звітної документації вказаних інстанцій.

 «Активізація нашої співпраці відповідає не тільки і не стільки інтересам держави,  як інтересам клієнтів тих компаній, що надають фінансові та страхові послуги. Завдяки оперативному обміну інформацією ми зможемо уникнути  повторення таких ситуацій, які виникали останнім часом, коли окремі страхові компанії збирали значні суми премій, а потім зникали з ринку страхових послуг», - підкреслив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

За його словами, завдяки такій оперативній співпраці стане можливим  аналіз  ризиків і негативних  тенденцій у фінансових сферах на постійній основі.

Зокрема, за даними фахівців Міндоходів, зараз на ринку страхових послуг понад 20% сплачених податків припадає на 6 компаній. Це лише 0,5% від загальної кількості учасників ринку. При цьому 99% задекларованих надходжень до бюджету формують менше половини з працюючих на ринку страхових компаній  – 220 з 448.

Питання у фахівців Міндоходів виникають і у зв’язку з останніми тенденціями на ринку цінних паперів.  Наприкінці минулого року офіційно задекларовані доходи по операціях з цінними паперами зросли в 2 рази, або на 102 млрд. грн. Проте, велика кількість підприємств продовжує здійснювати торгівлю цінними паперами зі збитками. За 2012 рік загальна сума отриманих збитків від таких операцій склала майже аналогічну суму -  126,2 млрд. грн.

Нагадаємо, нові правила оподаткування операцій з цінними паперами діють з 1 січня 2013 року, і перші ґрунтовні висновки щодо їх ефективності саме з точки зору оподаткування фахівці матимуть можливість зробити вже за підсумками деклараційної кампанії за перший квартал.

 

 

версія для друку