українська російська англійська
Про порядок проведення засідань Кабінету Міністрів
01.04.2013 | 17:41
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На запитання щодо законності проведення засідань Кабінету Міністрів України щопонеділка Міністр Кабінету Міністрів України Олена Лукаш повідомила:

Відповідно до Закону України “Про Кабінет Міністрів України” Кабінет Міністрів є колегіальним органом, який приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях.

Організаційною формою роботи Кабінету Міністрів є його засідання, які скликаються Прем’єр-міністром України.

Порядок проведення засідань Кабінету Міністрів, підготовки та прийняття Кабінетом Міністрів рішень згідно з частиною третьою статті 4 згаданого Закону визначається Регламентом Кабінету Міністрів України.

Згідно з § 14 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950, засідання Кабінету Міністрів проводяться щосереди і розпочинаються о 10-й годині.

Також пунктами 3 і 4 § 14 Регламенту Кабінету Міністрів України передбачено, що за рішенням Прем’єр-міністра України можуть проводитися позачергові засідання Кабінету Міністрів, засідання з питань, які стосуються певної сфери, а також з питань реалізації програм Президента України.

Порядок денний таких засідань формується за процедурою, визначеною Регламентом Кабінету Міністрів України, члени Уряду заздалегідь отримують необхідні документи. Засідання Кабінету Міністрів вважається повноважним, якщо на ньому присутні більше ніж половина посадового складу Кабінету Міністрів. Рішення Уряду приймаються відповідно до Закону України “Про Кабінет Міністрів України” і Регламенту Кабінету Міністрів України.

Таким чином, проведення засідань Уряду щопонеділка відповідає законодавству, рішення, які приймаються на зазначених засіданнях, крім тих, що становлять державну таємницю або мають обмежений доступ, є публічними і оприлюднюються в установленому порядку.  

 

 

версія для друку