українська російська англійська
Македонія на 5 років продовжила безвізовий режим з Україною
01.04.2013 | 18:47
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

Македонія на 5 років продовжила безвізовий режим з Україною. Про це повідомив Міністр закордонних справ України Леонід Кожара під час спільного підходу до преси з Послом Республіки Македонія в Україні  Ацо Спасеноскі, який відбувся у МЗС України 1 квітня 2013 року. 

Рішення про продовження дії безвізового режиму поїздок громадян України до Македонії на 5 років, до 15 березня 2018 року, було прийняте Урядом Македонії виключно для нашої держави з урахуванням Указу Президента України від 15.03.2013 р. № 140/2013 «Про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян Республіки Македонія».

Таким чином, Македонія стала п’ятою країною на Балканському півострові після Албанії, Боснії і Герцеговини, Сербії та Чорногорії, які протягом 2010-2012 рр. встановили безвізовий режим поїздок для громадян України.

Зазначене рішення македонської сторони є важливим кроком у контексті забезпечення прав громадян України на свободу пересування, має важливе значення у контексті безвізового діалогу з ЄС та прискорить інтеграцію нашої держави в єдиний європейський простір.

 

Довідково

Згідно з рішенням Уряду Республіки Македонія від 15 березня ц.р., громадяни України, які відвідуватимуть Македонію терміном до 90 днів, в’їжджатимуть на її територію за наявності дійсного паспорта для виїзду за кордон, полісу медичного страхування та підтвердження фінансового забезпечення із розрахунку 50 євро на день перебування.

Громадяни України, які здійснюють поїздку до Македонії наземним транспортом, повинні потурбуватися про оформлення дво- або багаторазових віз для транзитного перетину території Румунії, Болгарії або інших країн.

Протягом останніх трьох років за результатом наполегливої роботи МЗС громадяни України отримали можливість безвізових поїздок або спрощеної процедури оформлення віз до 17 країн світу: Австралії, Албанії, Аргентини, Болгарії, Бразилії, Брунею, Боснії і Герцеговини, Ізраїлю, Кіпру, Литви, Норвегії, Панами, Польщі, Сербії, Словаччини, Спеціального Адміністративного Району Гонконг КНР, Туреччини та Чорногорії.

 

 

версія для друку