українська російська англійська
Обладнання станцій ПАТ "Укргідроенерго" готове до пропуску водопілля
02.04.2013 | 10:07
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Обладнання станцій ПАТ “Укргідроенерго” готове до пропуску водопілля. Про це доповів генеральний директор ПАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота у ході прес-конференції.

Під час виступу Ігор Сирота окреслив заходи, які вживаються компанією для підготовки пропуску води на річках Дніпро та Дністер. “Цього року ми очікуємо рівень притоку води вище середнього. Через Київську ГЕС очікується пропуск приблизно 5000-5500 метрів кубічних на секунду, з урахуванням останнього прогнозу після масштабних опадів. Враховуючи технічну можливість станції пропускати понад 14 000 метрів кубічних, ніякої катастрофічної загрози цьогорічний паводок не несе”, - заявив Ігор Сирота.

За його словами, компанія традиційно щороку готується до пропуску весняного паводку та заздалегідь поступово спрацьовує водосховища до певної відмітки для того, щоб прийняти весь прогнозований обсяг води, який надходить до р. Дніпро з території Росії та Білорусії. “Сумарно водосховища Дніпровського каскаду сьогодні готові прийняти 6,5 млрд. кубометрів води, що набагато більше від очікуваного притоку з урахуванням танення снігу”, - заявив Сирота. Він додав, що технічно персонал та обладнання всіх станцій ПАТ “Укргідроенерго” готові до пропуску весняного водопілля в межах заданих параметрів, які затверджуються Міжвідомчою комісією під головуванням Віце-прем’єр-міністра з урахуванням останніх прогнозів Гідрометцентру.

Також було наголошено, що компанія у своїй діяльності приділяє окрему увагу не лише технічному стану дамб, але й обладнанню, яке експлуатується ПАТ “Укргідроенерго”. Зокрема, у 2013 році планується провести масштабне геологічне обстеження дамб та завершити реконструкцію ще шести гідроагрегатів за Проектом “Реабілітація ГЕС”, який співфінансується Світовим Банком.

Після завершення прес-конференції, директор Філії “Каскад Київських ГЕС та ГАЕС” ПАТ “Укргідроенерго” Олег Урманов ознайомив учасників заходу з інфраструктурою Київської ГЕС та її околицями, звернувши увагу що станція обладнана сучасною автоматизованою системою контролю безпеки гідротехнічних споруд. “Така система тут впроваджена вперше серед усіх станцій країн СНД. На ній встановлено найсучасніше іноземне обладнання. Окрім Київської, вона також діє на Кременчуцькій та Каховської ГЕС, а до кінця року заплановано встановити такі системи на всіх станціях нашої компанії”, - підкреслив Олег Урамнов. Також додав, що цього року влітку буде завершено реконструкцію останнього 20 гідроагрегату (ГА №18) Київської ГЕС. Це фактично означатиме те, що Київська станція вперше в Україні отримає 100% нове гідросилове, механічне та електронне обладнання.

 

версія для друку