українська російська англійська
Україна експортувала понад 19 мільйонів тонн зернових
02.04.2013 | 10:13
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна станом на 30 березня вже експортувала 19,5 мільйона тонн зернових. Зокрема, у лютому-березні на зовнішні ринки було поставлено 3,2 мільйона тонн зерна. Такі темпи дозволять виконати прогноз щодо експорту зернових у поточному маркетинговому році. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Якщо підбивати підсумки за лютий та березень, то аграрії за цей час експортували 3,2 мільйона тонн зерна. Це досить хороші темпи, аби реалізувати прогноз до кінця поточного маркетингового року. Загалом, з початку маркетингового року Україна експортувала 19,5 мільйона тонн зерна, а з врахуванням продуктів переробки – 19,7 млн. тонн», − зазначив Микола Присяжнюк.

Крім того, ще близько 1,3 мільйона тонн зерна знаходиться в портах та завантажено на кораблі, що будуть відправлені найближчим часом.

«Водночас, нашим завданням номер один залишається внутрішня продовольча безпека. Тому ми постійно моніторимо баланси зерна на внутрішньому ринку та слідкуємо за зовнішньою кон’юнктурою. Якщо ж підбити підсумки щодо нарощення експорту зернових у поточному маркетинговому році, то станом на 30 березня було поставлено майже на 4 мільйона тонн збіжжя більше, ніж за аналогічний період попереднього маркетингового року», − зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку