українська російська англійська
Антимонопольний комітет України готовий стати рівноправним партнером конкурентних відомств з питань захисту конкуренції
02.04.2013 | 17:50
ПРЕС-СЛУЖБА АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ

28 березня 2013 року у Києві відбулося чергове П’яте засідання міжнародної Робочої групи з дослідження питань ціноутворення на ринках нафти та нафтопродуктів і способів їх функціонування.

Зустріч відбулася під головуванням заступника керівника Федеральної Антимонопольної служби Росії Анатолія Голомолзіна та генерального директора Федерального Конкурентного відомства Австрії Теодора Таннера, за участю керівництва Антимонопольного комітету України, президента Конкурентного відомства Португалії Мануеля Себастіо, а також представників конкурентних відомств Європи та держав-учасниць Співдружності незалежних держав.

Метою П’ятого засідання Робочої групи є створення Платформи з обміну інформації щодо ситуації на ринках нафти та нафтопродуктів країн-учасниць засідання. Характерними рисами Платформи є її популяризація та добровільна участь країн, оскільки питання, що обговорювалися, стосуються кожної з країн-учасниць засідання Робочої групи.

«Створення Платформи – це вагомий крок для створення ефективного механізму аналізу ринків з метою виявлення та припинення порушень не лише російськими, але й європейськими нафтовими компаніями», – про це на прес-конференції заявив Анатолій Голомолзін.

Міжнародні експерти повідомили, що Австрія, Португалія та Росія мають певні успіхи у створенні автоматизованих систем збору та обробки даних щодо ціноутворення на ринку нафти, а також вагомі важелі впливу на Транснаціональні Корпорації. За словами Теодора Таннера, національні та регіональні ринки мають схожі проблеми, а, враховуючи транскордонні характеристики ринків, для вирішення злободенних питань країни прагнуть до співпраці.

Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко заявив, що  створення Платформи – це серйозний крок з боку конкурентних відомств. Він також підкреслив готовність АМКУ активно працювати в рамках Робочої групи та бути рівноправним партнером конкурентних відомств Росії та Австрії у питаннях захисту конкуренції на ринках нафти та нафтопродуктів.

Як зазначив державний уповноважений Комітету Микола Бараш, ринок нафтопродуктів України охоплює близько 10 % ВВП країни. Контроль над нафтовою галуззю є необхідним, оскільки це величезний ринок, який, у разі виникнення проблем, обов’язково залишить свій відбиток на економіці країни.

За результатами роботи між конкурентними відомствами Росії та Австрії  було підписано документ, що регламентує висновки роботи п`яти засідань робочої групи, а також напрями та етапи функціонування Платформи. Враховуючи, що зазначені домовленості були досягнуті саме в Україні, документ увійде в історію як Київська Декларація.

версія для друку