українська російська англійська
Наталія Королевська: Нову політику зайнятості ми почнемо реалізовувати з Києва
02.04.2013 | 14:17
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Ухвалений Закон «Про зайнятість населення» дає серйозні повноваження та можливості для центрів зайнятості щодо збільшення працевлаштованих людей, а також стимулювання роботодавців для створення нових і збереження наявних робочих місць. Про це сьогодні заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська після завершення прийому громадян у Печерському та Солом’янському районних центрах зайнятості у місті Києві.

«Ухвалений Закон «Про зайнятість населення» дає колосальні можливості для змін на ринку праці. Разом з тим він надає розширені повноваження та можливості для центрів зайнятості збільшувати кількість працевлаштованих, стимулювати роботодавців для створення нових і збереження наявних робочих місць», – зазначила Міністр.

За її словами, сьогодні потреби роботодавців у робочій силі з урахуванням розвитку економіки змінюються, проте центри зайнятості працюють як і раніше. «На ринку праці у Києві існує великий дисбаланс: майже 10 тисяч безробітних претендують на 8 тисяч вакансій. На жаль, сьогодні ми бачимо, що ринок праці змінюється, а центри зайнятості працюють як і раніше. Мало того, зазначені вакансії або порожні, коли людина приходить, а їй говорять, що вакансії вже немає, або низькооплачувані. Тобто – центрам зайнятості не довіряють ані роботодавці, ані люди, які шукають роботу. Наше завдання – побороти синдром недовіри до центрів зайнятості, який склався за останні роки», – наголосила Міністр.

Дуже важливо, відзначила вона, щоб роботу, насамперед, знаходили найменш конкурентоспроможні на ринку праці люди – молодь, інваліди, а також люди, старші за 50 років. «Це буде критерієм оцінки роботи центрів зайнятості – скільки молодих людей, інвалідів та людей старшого віку вони працевлаштували. Нам є над чим працювати. Нову політику зайнятості ми почнемо реалізовувати з Києва під моїм контролем», – резюмувала Наталія Королевська.

 

Довідково

 

Нові можливості Закону «Про зайнятість населення» для різних категорій.

 

Для випускників ВУЗів, ПТУ, які вперше приймаються на роботу:

За кожну працевлаштовану молоду особу роботодавцю протягом року надаватиметься щомісячна  компенсація в розмірі фактичних витрат на сплату єдиного внеску. Така компенсація надаватиметься за умови збереження роботодавцем молодої особи на роботі упродовж двох років.

Сьогодні рівень безробіття серед молоді – 17%. Понад 40% молодих людей після закінчення університету або технікуму не можуть знайти роботу за спеціальністю.

 

Люди старші 45-ти років, які втратили роботу і яким необхідно підвищити кваліфікацію або отримати нову кваліфікацію

Громадяни віком від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, матимуть право на одержання безкоштовного ваучера для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації.

Вартість такого ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Особа може самостійно обирати професію чи спеціальність та навчальний заклад, в якому вона бажає здійснювати навчання. У поточному році за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття буде видано 20 тис. ваучерів.

Сьогодні 41% від усіх працюючих  у країні мають вік понад 45 років. Понад 150 тисяч людей такого віку перебувають на обліку в службі зайнятості і потребують професійного навчання.

 

Інваліди

Для працевлаштування особи з інвалідністю законом про зайнятість передбачено механізм компенсації роботодавцю єдиного внеску. Така виплата здійснюється упродовж року, при цьому роботодавець не має права звільнити особу за своєю ініціативою протягом двох років. Порядок компенсації єдиного внеску найближчим часом буде затверджено на засіданні КМУ.

 

Жінки передпенсійного віку

Для працевлаштування осіб старших 50 років передбачено механізм компенсації роботодавцю єдиного внеску. Така виплата здійснюється упродовж року, при цьому роботодавець не має права звільнити особу за своєю ініціативою протягом двох років. Порядок компенсації єдиного внеску найближчим часом буде затверджено на засіданні КМУ.

 

Безробітні, які хочуть відкрити свою "справу"

Новим Законом «Про зайнятість населення» передбачена організація на базі центрів зайнятості індивідуальних та групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

Безробітним з числа застрахованих осіб, які виявили бажання відкрити власну справу, пройшли відповідне короткотермінове навчання та склали бізнес-план, може видаватися виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації такої діяльності. У 2013 році для 13 тисяч безробітних передбачено таку виплату. Сума такої виплати коливається в межах від 10 до 40 тис. грн. і залежить від страхового стажу особи, заробітної плати і причини звільнення з останнього місця роботи.

 

Конкурентні на ринку праці люди, які прагнуть отримати високооплачуване робоче місце.

Новий Закон про зайнятість передбачає механізм стимулювання створення нових високооплачуваних робочих місць роботодавцями. Це – компенсація роботодавцю в наступному році 50% соціального внеску у випадку створення робочого місця із зарплатою не нижче трьох мінімальних (3441 грн.).

За оцінками експертів, тільки у 2013 році завдяки цій нормі буде створено понад 70 тис. нових робочих місць.

Сьогодні лише 4% усіх вакансій Центру зайнятості – це вакансії із зарплатою вище середньої по країні.

 

 

версія для друку