українська російська англійська
МОН: Без згоди громади ніхто не може закрити сільську школу
03.04.2013 | 09:32
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Міністерство освіти і науки занепокоєне тим, що останнім часом в Інтернет-виданнях з’являється інформація щодо шкіл, які начебто будуть закриті у 2013 році.

Така інформація викликає здивування, адже говорити про заплановане закриття загальноосвітнього навчального закладу практично неможливо, у зв’язку з нормами законодавства.

Згідно зі статтею 14 Закону України «Про освіту» та статтею 11 Закону України «Про загальну середню освіту» питання функціонування та розвитку мережі (створення, реорганізації та ліквідації) загальноосвітніх навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Але для закриття сільської школи необхідна згода територіальної громади, що є дуже проблематичним. Так, наприклад, для 13 шкіл Волинської області, запропонованих для закриття, немає жодної згоди територіальних громад.

Ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів зумовлена відсутністю учнівських контингентів. В Україні сьогодні функціонує 504 школи І ступеня з контингентом до 10 учнів та 1559 шкіл І-ІІ ступеня з контингентом до 40 учнів.

Одночасно інформуємо, що Міністерство, з метою запобігання незаконному закриттю шкіл, неодноразово зверталося до обласних державних адміністрацій щодо неухильного дотримання законодавства при закритті чи реорганізації навчальних закладів; необхідності висвітлення цього процесу у засобах масової інформації та досягненні узгоджених позицій як з батьками учнів, так і з педагогічними колективами.

Таким чином, питання щодо закриття шкіл, а також масових звільнень вчителів є передчасним. Як кажуть в народі: «Не треба ставити воза поперед коня».

 

версія для друку