українська російська англійська
До Держбюджету за реєстрацію земельних ділянок надійшло понад 15,3 млн. грн.
03.04.2013 | 10:10
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У 2013 році завдяки спрощенню процедури та автоматизації процесів плата за державну реєстрацію земельної ділянки скоротилася з 93 грн. до 65 грн., а за видачу витягу – з 71 до 53 гривень.

Станом на кінець березня 2013 року надходження до Державного бюджету становили майже 20,3 млн. гривень, з них: за реєстрацію земельних ділянок – понад 15,3 млн. гривень, за видачу витягів – майже 5 млн. гривень.

Для порівняння, у 2012 році загальний обсяг отриманих державним бюджетом коштів за надання Держземагентством та його територіальними органами адміністративних послуг з ведення Державного земельного кадастру становив 365 млн. гривень. З них за державну реєстрацію земельних ділянок отримано 91,2 млн. грн., за видачу витягів з Поземельних книг – 30,9 млн. гривень.

У країнах, де широко розвинені платні кадастрові послуги, в тому числі он-лайн сервіси та комерційні послуги (кращими прикладами є Нідерданди та Велика Британія), кадастрові системи є надзвичайно прибутковими і розвиненими. Так, наприклад, у Нідерландах (територія яких не перевищує Одеську область) річний обіг коштів за надання відомостей з кадастру становить понад 200 млн. євро. Частина з цих коштів рефінансується на підтримку системи, подальший розвиток нових сервісів, додатків та інформаційних шарів даних, решта – спрямовується до державного бюджету.

Є країни, які надають інформацію з кадастру повністю або частково безкоштовно (Фінляндія, Франція, Іспанія). Однак, така практика з кожним роком відходить у минуле, оскільки ці країни зіткнулися з проблемою необхідності колосального бюджетного фінансування підтримки кадастрових систем та їх подальшого розвитку. Все більше країн, крім адміністративних послуг, запроваджують низку додаткових (комерційних) сервісів, що дозволяє отримати достатнє рефінансування на адміністрування і розвиток системи.

Європейська Комісія всіляко заохочує розвивати на базі земельного кадастру національні системи геопросторових даних – нанесення на електронну кадастрову карту інших інформаційних нашарувань (водні та лісові ресурси, надра, телекомунікаційні та інфраструктурні мережі, об’єкти нерухомості тощо). Це дасть змогу отримати єдину інформаційну систему для ефективного управління різними ресурсами країни.

«До речі, після успішного запуску Національної кадастрової системи уряд Норвегії розглядає можливість виділення Україні гранту в декілька мільйонів євро для проведення пілотного проекту зі створення системи геопросторових даних. На ознайомчий візит норвежців чекаємо в кінці травня», – повідомив очільник земельного  відомства Сергій Тимченко.

версія для друку