українська російська англійська
З початку року зареєстровано понад 225 тис. нових земельних ділянок
03.04.2013 | 10:06
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

З початку року в Національній кадастровій системі станом на 2 квітня зареєстровано понад 225 тис. нових земельних ділянок та видано понад 110 тис. витягів із Поземельної книги. Ці показники значно перевищують дані аналогічного періоду 2012 року. До прикладу, у лютому 2012 року землевпорядники зареєстрували 84 073, а у лютому цього року – 103 545 земельних ділянок. Відповідно у березні минулого року зареєстровано 77 860, а за підсумками минулого місяця цього року – 126 040 наділів. У лютому 2012 року державні реєстратори видали 23 829 витягів з Поземельної книги, за аналогічний період  цього року – 40 121 комплект цих документів. У березні минулого року  ці показники становили 24 849 і відповідно – 62 833 витяги у березні цього року.

Темпи роботи Національної кадастрової системи щодо реєстрації та видачі витягів щотижня помітно зростають. Так, якщо у січні у середньому відзначалося півтори тисячі реєстрацій на день, то на кінець березня збільшилося до майже 6 тисяч. Максимальна кількість зареєстрованих ділянок за день сягнула понад 6500 ділянок.

Видача витягів збільшилася в середньому з майже 800 на день на кінець січня до понад 3 тисяч на кінець березня. Максимальна кількість виданих витягів за день сягнула майже 3700 документів.

Нині кадастрові реєстратори суттєво скоротили час як на реєстрацію ділянки, так і на видачу витягів. Якщо до запровадження Національної кадастрової системи реєстрація здебільшого тривала декілька тижнів, а іноді й місяців, а «сприяння» у швидшій реєстрації часто слугувало проявами корупції, то сьогодні такий чинник виключено.

Завдяки автоматизації на кінець березня середній час повного процесу реєстрації від заповнення заяви до роздрукування Поземельної книги і витягу становив 23 хвилин. Раніше приблизно стільки ж часу було потрібно громадянину на написання лише заяви на реєстрацію.

Широкі можливості Інтернет-сервісів дозволять забезпечити широкому колу користувачів зручність та оперативність у користуванні відкритими відомостями Національної кадастрової системи, які розміщені на публічній кадастровій карті. Уперше за 20 років земельної реформи оприлюднено інформацію про всі земельні ділянки в межах країни.

«Державний земельний кадастр відіграє особливу роль у реформуванні земельних відносин як інформаційна база для ефективного управління земельними ресурсами, ведення системи реєстрації та землеустрою, забезпечення та гарантування прав на землю, підтримки податкової та інноваційної політики держави, становлення та розвитку ринку землі, обґрунтування розмірів плати за землю, що сприяє сьогодні і в подальшому на всіх етапах розвитку суспільства слугуватиме впровадженню ефективної політики держави у земельній сфері», – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

 

версія для друку