українська російська англійська
На бойове чергування у Криму заступив зенітно-ракетний комплекс С-300ПС
03.04.2013 | 11:18
Прес-служба Міністерства оборони

2 квітня у Севастополі на бойове чергування з охорони повітряного простору нашої держави заступив дивізіон, яким командує підполковник Володимир Богдан.

Варто зазначити, що наприкінці минулого, 2012 року, до цього дивізіону надійшов модернізований зенітно-ракетний комплекс С-300ПС. Він став першим для Кримського регіону, який за роки незалежності України пройшов ремонт, модернізацію та отримав сертифіковане продовження свого терміну експлуатації.

Зенітно-ракетний комплекс типу С-300 був розроблений на російському НПО “Алмаз”.

У 2003-2004 роках державне підприємство “Укроборонсервіс” освоїло в інтересах Збройних Сил України ремонт та модернізацію зенітно-ракетних систем даного типу, і в 2005 році провело їх перший випробувальний ремонт.

У період з 2006 по 2012 року був проведений ремонт з продовження термінів експлуатації восьми таких ЗРК. У грудні минулого року один із них отримав зенітно-ракетний полк, яким командує полковник Микола Задорожний.

Довідково

ЗРК типу С-300 призначений для оборони важливих адміністративних, промислових та військових об’єктів від ударів усіх типів засобів повітряного нападу.

Він забезпечує ураження сучасних літаків, крилатих ракет, балістичних і інших цілей, які літають зі швидкостями до 1200м/с в зоні до 75(90) км по дальності на висотах від 25 м до практичної стелі їх бойового застосування, в умовах масованого нальоту, у складних умовах повітряної обстановки. Зазначена система всепогодна і може експлуатуватися у різних кліматичних умовах.

 

версія для друку