українська російська англійська
Геннадій Темник: Співпраця між діловими колами України і Таджикистану сприятиме збільшенню обсягів товарообігу
03.04.2013 | 11:27
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Душанбе (Республіка Таджикистан) розпочалося Четверте засідання Спільної міжурядової Таджицько-Української комісії з питань економічного співробітництва. Українську частину очолює Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Голова Української частини Комісії під час засідання зазначив, що виходячи з економічних інтересів України, розвиток відносин з Республікою Таджикистан наша країна розглядає як один з найважливіших напрямків зовнішньоекономічної політики в регіоні Середньої Азії.

«Сьогодні міжурядові і ділові зв'язки між двома нашими країнами знаходяться на високому рівні. Немає суттєвих проблем і розбіжностей у поглядах щодо подальших шляхів та механізмів розвитку торговельно-економічного співробітництва. Ми повинні докласти зусиль для досягнення стабільного зростання товарообігу між нашими країнами, удосконалення договірно-правової бази», - наголосив у своєму виступі Геннадій Темник.

Міністр зосередив увагу учасників засідання на досягненнях двостороннього співробітництва.

«Після Третього засідання нашої Комісії в 2012 році, зустрічі Президентів наших держав, зроблено багато активних кроків вперед. Відкрито Посольство України в Таджикистані, на 50,4% збільшився товарообіг між нашими країнами порівняно з 2011 роком. Сторонами підготовлено для підписання більше 10 правових міждержавних документів і вони повинні бути найближчим часом підписані», - сказав Геннадій Темник.

Міністр закликав обговорити актуальні питання співробітництва, які накопичилися з часу останньої зустрічі, зокрема у торговельно-економічній сфері, сферах енергетики та енергоефективності, будівництві та транспорті, охороні здоров'я. Особливу увагу, за словами Геннадія Темника, слід зосередити на співпраці між діловими колами двох країн, що сприятиме суттєвому збільшенню обсягів двостороннього товарообігу.

Геннадій Темник наголосив, що Уряд України приділяє велику увагу покращенню ділового клімату в Україні.

«Розвиток інвестиційної діяльності, створення вільного доступу до всіх сегментів ринку – важливе завдання, яке ставить перед собою Уряд України. Президентською Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки визначені основні напрямки розвитку і підтримки підприємництва, зокрема, в дозвільній системі, сфері ліцензування та впровадження організаційно нової системи обслуговування за принципом "єдиного вікна", - сказав Геннадій Темник.

Він висловив переконання, що прийняті під час засідання Комісії спільні рішення нестимуть виключно продуктивний характер і сприятимуть економічному розвитку обох країн.

версія для друку