українська російська англійська
Роботодавці та профспілки морської галузі домовились співпрацювати
03.04.2013 | 15:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Вперше в Україні роботодавці та профспілки морської галузі домовились спільно працювати. Так, 2-го квітня поточного року  Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підписали Меморандум про партнерство та співпрацю.

Сторони домовились, що спільно братимуть участь у розробці галузевих програм економічного та соціального розвитку, законодавчих та інших нормативно-правових актів. Профспілки та роботодавці мають намір спільними діями допомагати створенню сприятливого інвестиційного, правового та економічного середовища для ефективної діяльності підприємств морської галузі та потенційних інвесторів. Також у рамках взаємодії планується підготовка спільних матеріалів з метою реагування на поточну ситуацію та актуальні проблеми морської галузі. Профспілки разом із роботодавцями будуть  обмінюватись аналітично-довідковою інформацією та проводити різноманітні спільні заходи, зокрема дослідження, конференції, круглі столи, прес-конференції тощо.

«Це вперше в Україні партнерами стали сторони, які по своїй природі відстоюють різні інтереси. Робота над Галузевою угодою – важливим для галузі документом  – довгий час стояла на місці. І зрушилась з мертвої точки лише тоді, як  ми почали конструктивний діалог. Це продемонструвало нам, що досягнення результату не можливе без конструктивного обговорення і нам й  надалі  потрібно об’єднувати наші зусилля», - наголосив голова Профспілки робітників морського транспорту України Кірєєв Михайло Іванович.

І роботодавці, і профспілки також погодились, що  консолідація зусиль обох сторін вкрай важлива у період реформування галузі.

«Об’єднання профспілок та роботодавців  - це важливий загальнодержавний крок. В останні роки в Україні сформовані основні цивілізовані підходи до формування громадянського суспільства. Прийнято Закони «Про соціальний діалог», «Про колективні договори», а також головний закон галузі «Про морські порти», який відкриває нові перспективи. Але вони також пов'язані з суттєвими змінами для колективів.  І тому,  усвідомлюючи  відповідальність, яка стоїть перед нами, ми шукаємо шляхи найкращої   реалізації цих змін. А успіх будь-якого колективу, як ми бачимо, залежить від співпраці роботодавців та профспілок, об’єднання інтересів роботодавців та найманих працівників», - підкреслив голова Федерації роботодавців транспорту України» Климпуш Орест Дмитрович.

Також сторони утворили спільний орган – Двостороння соціально-економічна рада у галузі морського транспорту . Вона здійснюватиме дорадчі, консультативні та  узгоджувальні функції.

версія для друку