українська російська англійська
Україна та Ірак: новий етап розвитку освіти і науки обох держав
03.04.2013 | 18:30
Прес-служба Міністерства освіти і науки

3 квітня 2013 року у присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Ірак в Україні Шорш Халід Саіда відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та Міністерством вищої освіти і наукових досліджень Республіки Ірак  про співробітництво в галузі освіти і науки.

Від Міністерства освіти і науки України Меморандум підписав Перший заступник Міністра Євген Суліма, від Міністерства вищої освіти і наукових досліджень Республіки Ірак – Радник з питань культури та освіти Посольства Республіки Ірак Кадум Джабур Чукхаім Алджібурі.

Під час зустрічі Перший заступник Міністра Євген Суліма зазначив: «Меморандум про співробітництво відкриває нові можливості співпраці між Україною та Іраком у сфері освіти і наукових досліджень. Ця угода – свідчення високого рівня освіти обох держав. А також – бажання Міністерства освіти і науки України та Міністерства вищої освіти і наукових досліджень Республіки Ірак і в подальшому розвивати відносини».

У свою чергу Посол Республіки Ірак в Україні Шорш Халід Саід повідомив: «Ми давно чекали цю угоду. Але наші відносини не розпочинаються відсьогодні. Адже тисячі студентів-спеціалістів навчалися в українських вузах. Зараз і в Парламенті, і в Уряді Іраку є випускники з українських вищих навчальних закладів. Наш Уряд зацікавлений розвивати співпрацю в різних сферах, особливо у сфері освіти і науки. Зараз в Україні навчається 3 тис. 500 студентів з Іраку. Я відвідав вузи Харкова, Луганська, Дніпропетровська та інших міст. Це дійсно дуже гарні вищі навчальні заклади».

Радник з питань культури та освіти Посольства Республіки Ірак Кадум Джабур Чукхаім Алджібурі зачитав вітання від Міністра вищої освіти і наукових досліджень Республіки Ірак щодо посилення співпраці між Україною та Іраком: «В Уряді Іраку є бажання продовжувати та посилювати співпрацю з Україною. І підписання меморандуму підкріплює ці слова. Це сприятиме розвитку гуманітарної сфери обох держав». 

Зазначимо, що Меморандумом передбачено сприяння розвитку співпраці в галузі освіти і науки шляхом взаємного обміну досвідом та науковою інформацією з питань управління системою освіти; налагодженню та розвитку прямого співробітництва вищих навчальних закладів обох держав.

Окрім того, сторони щорічно надаватимуть одна одній на основі принципу взаємності до семи стипендій для отримання повної вищої освіти у вищих навчальних закладах. Також розглядатиметься можливість обмінів науковими і науково-педагогічними працівниками для педагогічної і наукової роботи за контрактами. Відповідно до Меморандуму, Україна та Ірак сприятимуть вивченню української та арабської мов, літератур і культур у вищих навчальних закладах держав.

версія для друку