українська російська англійська
Уряд встановив мінімальні ціни на цукор і цукрові буряки
03.04.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

3 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив проект постанови «Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2013 року до 1 вересня 2014». Розробником документу виступило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Так, у наступному маркетинговому році ціна однієї тонни цукрових буряків становитиме 338 гривень, а мінімальна оптово-відпускна ціна цукру – 4677 гривень без ПДВ. Тож постанова сприятиме стабілізації виробництва цукросировини та цукру, задоволенню внутрішньої потреби держави в цукрі, регулювання внутрішнього ринку та створенню реальних передумов для оптимального функціонування галузі.

Щорічно Уряд встановлює граничний розмір квот з поставки цукру на внутрішній ринок (квота "А") та затверджує мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор.

Виходячи з науково обґрунтованої норми споживання цукру на душу населення, постанова передбачає встановлення квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота "А") на період маркетингового року з 1 вересня 2013 року по 1 вересня 2014 року в обсязі 1826 тисяч тонн.

Окрім того, на підставі розрахунків наукових установ на наступний маркетинговий рік (з 1 вересня 2013 року до 1 вересня 2014), пропонується встановити мінімальну ціну за 1 тонну цукрових буряків базисної цукристості урожаю 2013 року в розмірі 338,10 гривень без урахування ПДВ. Мінімальна ж оптово-відпускна ціна 1 тонни цукру становитиме 4677,69 гривень без урахування ПДВ.

Ухвалений проект постанови сприятиме стабілізації економічної ситуації на внутрішньому ринку цукру, дозволить забезпечити галузь мінімальними обіговими коштами, в тому числі для здійснення стабільних розрахунків підприємств по податках з державою, зберегти потенціал бурякоцукрової галузі та забезпечити продовольчу безпеку країни.

 

 

версія для друку